back

З 2 липня в Україні діятимуть нові карантинні норми

30-06-2021 | 09:44

Таке рішення Кабінету Міністрів України викликане необхідністю протидії поширенню нового штаму коронавірусу «Дельта». В Україні вже зафіксовані перші два його випадки. Це люди, які приїхали з Москви (Російська Федерація). Нині пацієнти перебувають в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва під медичним наглядом.

Зміни до карантинних норм

Для перетину державного кордону іноземцям (крім тих, хто має посвідку на постійне проживання в Україні) та особам без громадянства старше 12 років, які прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14, потрібно пройти безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю) експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2. За наявності негативного результату їм дозволять потрапити в Україну. 

У разі відсутності такого результату або відмови від тестування прикордонник відмовляє такій особі у перетині державного кордону в порядку, визначеному статтею 14 Закону України «Про прикордонний контроль».

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих, хто молодше 12 років) та прибули в Україну з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів, також здійснюють експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю). У разі позитивного результату вони підлягають обов’язковій самоізоляції або обсервації. 

Працівники Національної поліції забезпечують супровід осіб, які підлягають обсервації, від зони прикордонного контролю до санітарної зони для їх подальшого транспортування до місць обсервації, або до закладів охорони здоров’я для їх госпіталізації.

Санітарні зони облаштовуються поза межами території пунктів пропуску  (пунктів контролю) через державний кордон.

Список країн буде переглядатися та оновлюватися залежно від епідемічної ситуації. 

Нагадуємо, що попри встановлення на всій території України “зеленого” рівня епідемічної небезпеки, продовжують діяти загальні карантинні норми (носіння маски, збереження фізичної дистанції тощо).

Кілька фактів про штам «Дельта»

Інша назва штаму — індійський.

96% нових випадків коронавірусної хвороби у Великій Британії — це штам “Дельта”.

Вакцини проти COVID-19 ефективні проти штаму “Дельта”. Так, відповідно до проведених досліджень у Великій Британії, вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech демонструє ефективність 88% до нового штаму, вакцина AstraZeneca – 67%. При цьому, ефективність вакцини Pfizer у запобіганні госпіталізації для штаму “Дельта” складає 96%, а для вакцини AstraZeneca – 92%. 

Швидкість розповсюдження COVID-19 загалом та, зокрема, штаму “Дельта” залежить від міграції населення та від дотримання протиепідемічних норм!

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України