back

Центр «Відродження» відзначив дві ювілейні дати

24-06-2021 | 16:29

Урочистості з нагоди 25-річчя створення Чернігівського реабілітаційного центру «Відродження» та 15-річчя — Обласного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю відбулися сьогодні у Чернігові.

Центр «Відродження» — унікальний заклад в Україні. Він відомий і закордоном: у центрі лікувалися діти з Прибалтики, Македонії, Польщі та Іспанії. В основу лікувального процесу закладена модель "Тандем", схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цей досвід позитивно оцінили фахівці міністерств України, які займаються проблемами дітей з інвалідністю, та експерти дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ.

Заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Дума подякувала за щоденну надскладну працю працівникам центру та директору комунальної установи, який і заснував такий прогресивний центр комплексної допомоги, Василю Пасічнику.

— Ваш центр дає можливість дітям не просто адаптуватися та соціалізуватися у суспільстві, а відчути себе справді потрібними, реалізувати себе у житті. А ще це допомога виснаженим батькам, які знайшли в собі сили боротися з хворобою дитини, — зазначила Олена Дума. — Нехай любов і тепло, які відчувають діти, ніколи не покидають ваші серця і продовжують наповнювати ці стіни домашнім затишком.

Заступниця голови ОДА передала Василю Пасічнику сертифікат на 15 тисяч гривень для потреб закладу, а маленьким вихованцям центру — солодощі.

Також вітали з ювілейними датами колектив центру перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш та заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко.

Зі свого боку, діти разом із своїми батьками порадували присутніх концертною програмою.

Варто зазначити, що реабілітаційний центр надає комплексні послуги дітям з інвалідністю до 18 років, а також дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, з метою засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних здібностей для максимальної реалізації особистого потенціалу. У центрі упродовж дня може перебувати понад двісті дітей.

Крім того, на базі центру з липня 2017 року функціонує блок паліативної допомоги.

У ході відвідин центру Олена Дума оглянула відділення центру та лікувальне обладнання.

За сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 25-ї річниці заснування центру «Відродження» і 15-ї річниці створення комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради Почесною грамотою ОДА нагороджено:

ЗЕНЧЕНКО Наталію Леонідівну – лікаря-невролога дитячого;

САЄНКО Лідію Ігорівну – вчителя-реабілітолога відділення педагогічної реабілітації.

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:

ЛІВАК Ларисі Іванівні – бухгалтеру;

ЧОРНІЙ Світлані Миколаївні – заступнику директора з навчально-виховної роботи;

ШУЛЬЗІ Наталії Олексіївні – секретарю.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації