back

На придбання житла сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, область отримає цьогоріч більше 31 мільйона гривень

24-06-2021 | 15:09

Актуальні питання забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом та підтримки малих групових будинків обговорили сьогодні на селекторній нараді, проведеній Міністерством соціальної політики України. Від Чернігівщини участь у нараді взяли заступниця голови облдержадміністрації Олена Дума та керівники відповідних структурних підрозділів ОДА.

Головним питанням порядку денного було обговорення механізмів використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

На реалізацію цієї державної програми в бюджеті України передбачено 806 мільйонів 758,5 тисячі гривень, понад 31 мільйон з цих коштів — для Чернігівщини.

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 № 615, яка врегульовує використання цих коштів, вступила в дію 18 червня. Протягом 30 днів відтоді відповідні місцеві комісії мають скласти списки потреби. Ще через 10 днів вже регіональна (обласна) комісія, очолювана заступником голови ОДА, має прийняти рішення про розподіл цих коштів.

Придбання житла для дитячих будинків сімейного типу відбувається на умовах співфінансування: не менше ніж 20% ― за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством. При виділенні коштів на проєктні або будівельно-ремонтні роботи перевага надаватиметься завершенню розпочатих раніше об’єктів.

Новацією у наданні житла сиротам або особам, позбавленим батьківського піклування, є зміна вікових меж. Придбання житла для осіб до досягнення ними 23-річного віку здійснюється за рахунок державного бюджету в розмірі 100% граничної вартості житла. У інших випадках забезпечення житлом осіб на умовах співфінансування здійснюється залежно від віку особи: для осіб від 23 років до 35 років ― 70% граничної вартості житла; для осіб старше 35 років ― 30% граничної вартості житла компенсується з державного бюджету.

У ході наради було проаналізовано та уточнено нюанси використання субвенції відповідно до Постанови КМУ від 26 травня 2021 № 615.

За даними Департаменту соціального захисту населення ОДА за цією державною програмою минулого року грошову компенсацію на загальну суму 34,2 мільйона гривень отримали 84 жителя області відповідних категорій. У 2021 році, станом на 23 червня, придбали житло ще 46 осіб. Решта планує придбати житло до кінця поточного року.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.