back

Понад 80% ділянки ремонту дороги Ніжин-Прилуки – з фінішним шаром покриття

09-06-2021 | 17:30

На об'їзній Ніжина, на трасі Р-67, продовжують укладати фінішний шар нового покриття зі щебенево-мастикового асфальтобетону. Це дорожньо-будівельний матеріал, що має високу зносостійкість.

На сьогодні верхнім шаром асфальту покрито 61 із запланованих 75 кілометрів ділянки Прилуки - Ніжин - об'їзна Ніжина. Водночас проводяться роботи з підсипання укосів дороги, укріплення узбіччя, облаштування місць зупинки громадського транспорту та нанесення дорожньої розмітки.

Підрядна організація — ТОВ «СП "АВТОСТРАДА"».

Нагадаємо, у липні 2020 року було розпочато оновлення дороги Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин на ділянці Ніжин - Прилуки. Загальна протяжність ремонту – 74,9 кілометра. Оновленню підлягає відрізок від перехрестя дороги Р-67 з трасою М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ до перетину з трасою Н-07 Київ – Суми – Юнаківка.

Минулого року проведені основні роботи з покриттям на ділянці від Прилук до Ніжина. У 2021 році оновлюється об'їзна Ніжина.

Дорога збудована близько 50 років тому, відтоді ця ділянка ремонтується вперше. Ремонтні роботи проводяться з підсиленим вирівнюванням, щоб нове покриття добре витримувало навантаження від великовагового транспорту.

У межах поточного середнього ремонту тут заплановано:

- влаштування близько 40 см нового покриття проїзної частини: 22 см – органо-мінеральна суміш, 12 см – вирівнювальний шар, 5 см – щебенево-мастиковий асфальтобетон;

- укріплення узбіччя;

- ремонт семи мостів;

- облаштування дорожньої обстановки;

- встановлення освітлення та відеокамер у населених пунктах.

Автодорога поєднує між собою міжнародні автодороги М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ, М-03 Київ-Харків-Довжанський та національну Н-07 Київ-Суми-Юнаківка. Є найкоротшим виходом з центральної України (Полтава, Кропивницький, Дніпро) у напрямку країн Балтії через КПП «Нові Яриловичі». Забезпечує зв'язок між Чернігівською і Полтавською областями. З’єднує ряд адміністративних центрів – обласного і районних. Ремонт цієї дороги також є інвестицією у розвиток економіки Чернігівської області. Адже у цій місцевості розміщено чимало бюджетоутворюючих підприємств.

У 2021 році Служба автомобільних доріг в області планує також приступити до оновлення інших ділянок траси Р-67: Чернігів - Ніжин та від Прилук до межі з Полтавською областю. Планується встановити на оновленій дорозі Р-67 WIM-майданчик для зважування вантажівок у русі в Талалаївці Ніжинського району.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області