back

На Чернігівщині проводять дослідження про поширення COVID-штамів і антитіл до коронавірусу

08-06-2021 | 17:19

Від учора на Чернігівщині розпочалось національне серопревалентне дослідження щодо визначення наявності антитіл IgG до  SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Воно проводиться МОЗ України за дорученням Ради національної безпеки та оборони України за участі ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка, Центра соціальних експертиз ім. Ю. Саєнка, Товариства Червоного Хреста України та Медичної лабораторії «Діла».

Що це і для чого?

Серопревалентне дослідження – метод вивчення взаємодії антигенів з антитілами в сироватці крові. Воно базується на визначенні специфічних антитіл, які утворюються в процесі імунної відповіді, викликаного проникненням антигену - збудника захворювання.

Серологічна діагностика дасть можливість визначити поширення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 серед загального населення України. В результаті чого науковці зможуть оцінити стан популяційного імунітету населення, визначити найуразливіші групи до інфікування, доступ до тестування, частку безсимптомних випадків серед дорослого населення, а також можливі фактори ризику.

В області дослідження проводять на шістьох дільницях міста Чернігова, на чотирьох – Ніжина, а також по одній дільниці відрилось у населених пунктах:

  • м.Борзна, с.Бурківка, с.Талалаївка, с.Держанівка Ніжинського району;
  • смт Добрянка, смт Михайло- Коцюбинське, с.Мостище, с.Тараса Шевченка, с.Петрушин, с.Шестовиця, с.Корольча Чернігівського;
  • с.Іванківці Прилуцького району

А також медики Чернігівщини проводять забір та центрифугування зразків крові жителів м.Славутич Київської області.