back

Відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання

07-06-2021 | 14:49

Сьогодні, після перерви, викликаної дією карантинних обмежень, відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання. Засідання провела заступник голови обласної державної адміністрації, голова Координаційної ради Олена Дума.

Під час засідання було обговорено ряд питань щодо проходження у закладах освіти області Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура)» цього року, підготовки до щорічного Всеукраїнського патріотичного забігу з легкої атлетики в пам’ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» у 2021 році. Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко поінформував присутніх про невиконання міською радою Новгорода-Сіверського норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Олена Дума запропонувала додатково опрацювати це питання, звернувши особливу увагу представників правоохоронних органів на невиконання Закону України.

Під час засідання голова Всеукраїнського Об’єднання добровольців Олена Живко розповіла про книгу Сергія Пущенка «Фронтовий кобзар» та запросила всіх бажаючих на презентацію цього видання.

Про започаткування та проведення спортивно-масового фестивалю «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня в селі Блистова Менської територіальної громади поінформував секретар Менської міської ради Юрій Стальниченко. Терентій Корінь — одне з забутих імен нашої недалекої історії. Проведення фестивалю його імені — ще один камінь у підмурівок нашої історичної пам’яті, повернення імен забутих героїв Придесення.

Підсумовуючи, Олена Дума зазначила: 

-Обласна Програма національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки повинна забезпечити протягом п’яти років реалізацію заходів національно-патріотичного спрямування, насамперед для дітей та молоді. Але будь-яка програма не здатна сформувати та забезпечити національно-патріотичне виховання при формальному підході. Тільки спільними зусиллями ми можемо досягти бажаних результатів та виховати справжніх патріотів України. Це щодення праця кожного з учасників Ради та всіх причетних до реалізації Програми.

За підсумками засідання ключовими завданнями у сфері національно-патріотичного виховання визначені наступні кроки: подальше проведення заходів національно-патріотичного спрямування з дітьми та молоддю та залучення учасників АТО/ООС, родин загиблих захисників України до проведення зазначених заходів.