back

Сучасний ЦНАП європейського зразка відкрили у Плисківській громаді

04-06-2021 | 13:58

Відтепер жителі Плисківської сільської громади мають змогу отримати якісні послуги в сучасному Центрі надання адміністративних послуг. Днями відбулася церемонія відкриття закладу, у якій взяли взяли участь Олександра Хомик, директор  Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА, Григорій Ковтун, голова Ніжинської районної державної адміністрації, Марина Вірко,  Плисківський сільський голова, керівники профільних служб та громадськість.

- ЦНАП - це обличчя місцевої влади. Надання якісних адміністративних послуг у комфортних умовах – це один з критеріїв успіху реформи децентралізації. Центр надання адміністративних послуг покращить життя мешканців громади, наближаючи органи влади до потреб громадськості та роблячи систему надання адміністративних послуг прозорою, доступною та сервісно-орієнтованою, - наголосила Олександра Хомик.

І додала, що облдержадміністрація сприяє розвитку мережі ЦНАП в області як кількісно, так і якісно. Одним із завдань в цьому напрямку є уникнути так званих "білих плям", покращити доступ жителів всієї області до адміністративних послуг.

- В рамках проєкту «Підтримка реформи децентралізації в Україні»  влітку 2019 року Плисківська сільська рада взяла участь конкурсі Програми "U-LEAD з Європою" в напрямку модернізації ЦНАПів і стала фіналістом. В результаті громада отримала підтримку від Програми, - зазначила Марина Вірко, який належить ідея створення ЦНАПу та задум реконструювати будівлю під його функціонування.

Від Програми сільська рада отримала фінансову допомогу у придбанні для ЦНАПу сучасного обладнання, меблів. Крім того, було організовано навчання спеціалістів з надання адміністративних послуг. За рахунок коштів сільського бюджету здійснені ремонтно-будівельні роботи у приміщенні сільської ради та під’єднано мережу інтернет.

Мешканці громади зможуть отримувати більше 180 видів адміністративних послуг в форматі «єдиного вікна» без черг та візитів до кабінетів.