back

Олександр Савченко ознайомився з діяльністю підприємств Корюківського та Чернігівського районів

28-05-2021 | 16:00

27 травня у рамках робочої поїздки заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко ознайомився із роботою підприємств аграрного та лісового сектору економіки Корюківського району.

На підприємствах ВСК ім. Горького у Корюківці та ПСП «Злагода» у селі Наумівка заступник голови ОДА перевірив стан виконання умов Меморандуму, підписаного в 2014 році з Китайсько-Українською агрокомпанією "Фанда" щодо залучення іноземних інвестицій на ці об’єкти. З огляду на те, що умови договору виконуються неналежним чином та у відстрочені терміни, Олександр Савченко наголосив китайським партнерам на необхідності дотримання зобов’язань Меморандуму  та належному виконання всіх необхідних робіт.

 

Також у ході поїздки Олександр Савченко ознайомився із діяльністю ДП «Корюківський лісгосп» та «Холминський лісгосп». За його словами, на даних підприємствах активно та результативно ведеться робота щодо заготівлі та реалізації деревини.

У Корюківському лісгоспі ціна знеособленого кубометру реалізованої деревини в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась на 148,7 грн і становить 897,63 грн. Ще кращий показник у Холминському лісгоспі. Ціна реалізованої деревини збільшилася на 338 грн, а це майже на 50% від минулорічної і наразі становить 1024,35 грн.

- Такий ріст ціни сприятиме додатковим надходженням, розвитку та модернізації лісової галузі області. Також, приємно відмітити, що середньомісячна заробітна плата штатних працівників Корюківського лісгоспу у цьому році склала 17954,37 грн, а Холминського – 20427,22 грн. Хоча загалом по області середня місячна заробітна плата коливається від 10 до 12 тисяч грн, – наголосив Олександр Савченко.

Окрім цього, за 4 місяці поточного року обсяг реалізованої продукції ДП «Корюківський лісгосп» збільшився у порівнянні з минулим роком на 40,3%, а ДП «Холминський лісгосп» - на 70,1%. 

Заступник голови Чернігівської ОДА також ознайомився з діяльністю фермерського господарства "Макишинський сад", яке спеціалізується на виробництві сертифікованої органічної екологічно чистої продукції. До продукції не застосовуються хімічні добрива, пестициди, генетично-модифіковані організми або консерванти. А органічні методи господарювання покращують стан ґрунту та його родючість без застосування хімічно синтезованих добрив.

Проте, низка факторів, призводить до повільного розвитку такого виробництва або взагалі його припинення. Це і висока вартість готової продукції, і конкуренція зі сторони представників класичного виробництва. Мають місце випадки виходу пайовика із орендних відносин з метою реалізації землі або зміни орендаря, що створює загрозу веденню органічної діяльності.

- Увага облдержадміністрації недаремно прикута до фермерського господарства "Макишинський сад", адже ми намагається всебічно сприяти розвитку органічного виробництва. Голова облдержадміністрації Анна Коваленко підписала звернення до Міністерства аграрної політики України, з ініціативою виділити на ведення органічного виробництва не менше 3% площі територій громад, - зазначив Олександр Савченко.

Також на Чернігівщині діє «Комплексна програма підтримки розвитку агропромислового комплексу Чернігівської області на 2021-2027 роки», якою передбачена компенсація затрат на сертифікацію органічного виробництва.