back

У Чернігівській ОДА обговорили можливості соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

25-05-2021 | 15:19

Сьогодні, 25 травня, під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Олени Думи відбулося розширене засідання координаційної ради у справах дітей.

В режимі онлайн до обговорення долучилися представники районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування територіальних громад, фахівці служб у справах дітей.

-        Одним із пріоритетів соціальної політики України в цілому та Чернігівської області зокрема є розвиток та удосконалення системи сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Приємно відзначити, що з завершенням процесу децентралізації в кожній із 57 ОТГ створені служби у справах дітей. Місцева влада стає ближчою до сімей та дітей, які в першу чергу потребують допомоги, - зазначила Олена Дума. 

Більш детально про стан влаштування дітей у сімейні форми виховання, проблеми та можливі шляхи покращення ситуації поінформував Станіслав Железний, заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації.

За його словами, справи підоблікових категорій дітей передані від ліквідованих районів до громад, але реформа щодо захисту прав дітей продовжується.

-        На цьому етапі дуже важливо скоординувати роботу служб сільського, селищного та районного рівнів. Якщо відсутня можливість влаштувати дитину під опіку чи піклування родичам, то необхідно разом шукати прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу чи  усиновлювачів. Направлення дитини в інтернатну установу може відбуватись тільки у крайніх випадках, коли всі інші можливості вичерпані, - наголосив Станіслав Железний.

Загалом сімейними формами виховання в області охоплено 93,2% дітей, що на 0,7% перевищує середньоукраїнський показник та на 1,2% - показник минулого року. З початку поточного року усиновлено 17 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. У порівнянні з минулим роком кількість вихованців у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу збільшилась на 2,2%. З початку поточного року до цих альтернативних форм сімейного виховання в області влаштовано 18 дітей, до кінця року планується влаштувати ще 43 дитини. 

Учасники координаційної ради також порушили питання наставництва.

-        За ініціативи голови облдержадміністрації Анни Коваленко наставництво стало одним із  пріоритетів у діяльності місцевих органів влади. Адже в обласних закладах інституційного догляду перебуває більше 1 тис. дітей і всі вони потребують допомоги дорослого адаптуватися в суспільстві, - наголосила Алла Кот, директора Обласного центру соціальних служб.

У ході засідання розглянули і питання вирішення житлових проблем дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування. У регіоні на квартирному обліку наразі налічується понад 1300 таких дітей та осіб віком від 16 та понад 23 років.

Виконання обласної Програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2021-2023 роки, дасть змогу придбати 30 об’єктів нерухомості для такої категорії громадян.

-        Ми мусимо докласти максимум зусиль для того, щоб забезпечити кожній дитині передбачені державою гарантії щодо виховання у сімейному оточенні, пошуку наставників, забезпечення житлом чи іншої соціальної підтримки. Адже від результатів нашої роботи залежить дитяче благополуччя, - наголосила Олена Дума.