back

Успішний досвід Хорватії в соціально-економічному розвитку країни дуже цінний для Чернігівщини

24-05-2021 | 16:26

На цьому наголосила очільниця облдержадміністрації Анна Коваленко 24 травня під час зустрічі з Аніцою Джамич, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки  Хорватія в Україні.

У заході взяли участь перша заступниця голови ОДА Олена Бойко та директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Хомик.

Учасники зустрічі обговорили можливості співпраці у туристичній сфері та у напрямку економічного розвитку.

- Актуальним та цікавим для нашого регіону є ваш досвід розвитку туристичної сфери. Чернігівщина - край з визначною історією та пам'ятками архітектури, впевнена, буде цікавою  для хорватських туристів. Тож буде доречною співпраця  регіональних туристичних операторів для  промоції туристичних магнітів та послуг. Крім того, область є учасником проєкту, який впроваджується Посольством України в Хорватії «Україна. Єдність у різноманітті», щоб ознайомити хорватських партнерів з туристичними перлинами нашого краю, - зазначила Анна Коваленко.

 

Учасники зустрічі обговорили питання міжрегіональної співпраці у торговельно-економічному напрямку. За результатами минулого року експорт товарів чернігівських підприємств до Хорватії збільшився майже у 5 разів. Область поставляє хорватським партнерам деревину, різні харчові продукти,  обладнання, меблі, зернові культури.

- У нас на меті – розширити обсяги і асортимент експорту до Хорватії. Враховуючи, що основні позиції товарів, які Хорватія закуповує в інших країн, належать продукції машинобудування та деревообробного сектору, Чернігівщина, зі свого боку, готова запропонувати хорватським партнерам продукцію наших підприємств відповідних галузей, - наголосила Анна Коваленко.

Голова Чернігівської ОДА висловила щиру вдячність хорватській стороні,  зокрема в особі її Прем’єр-міністра Андрея Пленковича, за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

- Допомога, яку наші військовослужбовці отримують від вашої країни, особливо цінна для нас. За період війни більше 2 тисяч ветеранів АТО пройшли оздоровлення в Хорватії, - зауважила очільниця області.

У свою чергу, Аніца Джамич подякувала за підтримку та гуманітарну допомогу, яку Україна надала Хорватії для подолання наслідків землетрусу.

- На мій погляд, наші країни мають багато спільного і це допомагає нам краще розуміти один одного. Ми зацікавлені і завжди відкриті до співробітництва в усіх сферах і напрямках, що становлять взаємний інтерес, - підсумувала Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки  Хорватія в Україні.