back

Приватизація об’єктів, що не використовуються, дозволить зекономити бюджетні кошти

24-05-2021 | 15:30

У п’ятницю, 21 травня, під головуванням першої заступниці голови обласної державної адміністрації Олени Бойко відбулося чергове засідання робочої групи з питань управління та розпорядження об’єктами державної власності.

Серед основних питань — підсумки перевірок використання державного майна, здійснених Регіональним відділенням ФДМУ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях за період січень-квітень 2021 року, а також результати пошуку потенційних об’єктів приватизації.

Ця робота проводиться системно на виконання доручення Прем’єр-міністра України з метою виявлення фактів ухилення від сплати обов’язкових платежів до державного бюджету за використання державного майна та оренди зазначеного майна, – зауважила Олена Бойко. Та додала, що Регіональними відділеннями Фонду державного майна України були створені робочі групи для проведення таких перевірок.

Так, за січень-квітень поточного року було перевірено 394 об’єкти (98,7 тис. кв. м), що обліковуються на балансах 11 державних підприємств, установ, організацій та належить до сфери управління Держлісагентства, Нацполіції, Національної академії аграрних наук, Мінкультури, Держпродспоживслужби. З них: 341 об’єкт використовуються балансоутримувачами, 9 — передані в оренду, 53 — не використовуються, а 2 об’єкти житлового фонду — використовуються третіми особами.

Приватизація об’єктів, що не використовуються, сприятиме збереженню та підвищенню ефективності їх використання, дозволить зменшити фінансове навантаження держави на утримання таких об’єктів — наголосила Олена Бойко, підбиваючи підсумки засідання.