back

До 2024 року за програмою Президента в Україні з'явиться «25 спортивних магнітів» - Кирило Тимошенко

21-05-2021 | 08:36

Окремий проєкт у складі програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», який отримав назву «25 спортивних магнітів». Проєкт розрахований на чотири роки, протягом яких в усіх регіонах мають з'явитися сучасні спортивні комплекси, що відповідатимуть останнім міжнародним стандартам. Про це в інтерв'ю журналу MINTRANS заявив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко.

«Торік Президент ініціював проєкт "25 спортивних магнітів", його робоча назва «Україна - чемпіон». Ідея в тому, щоб у кожній області з'явився суперсучасний багатофункціональний спортивний об'єкт, який можна використовувати для потреб усієї країни», - сказав Тимошенко.

Минулого року вже було створено 10 таких магнітів, з яких заступник голови ОП окремо виділив кілька. Один з них - 6-поверховий спорткомплекс "Олімпійські резерви" у Дніпрі, побудований "з нуля" для олімпійських видів спорту: бадмінтону, тенісу, волейболу, баскетболу, художньої гімнастики та інших.

Зовсім нещодавно в Краматорську була відкрита Льодова арена, на якій хокейні клуби вже проводять матчі. У Вінниці завершилася реконструкція спорткомплексу "Здоров'я", який став, в тому числі, і тренувальною базою для паралімпійців. У Чернігові був капітально відремонтований 40-річний стадіон "Юність".

Окремої уваги, на думку Тимошенка, заслуговує водна арена міжнародного класу, що будується в Тернополі. Це буде унікальний для України спортивний об'єкт такого класу. Водна арена «Тернопіль» зможе приймати чемпіонати Європи та світу.
Відбір кандидатів для участі у проєкті «25 спортивних магнітів» здійснюється на основі заявок, які подають органи місцевого самоврядування.
«Це точно будуть об'єкти, у яких кількість глядацьких місць - не менш як пів тисячі. І ще одна важлива вимога - щоб там була можливість проводити всеукраїнські та міжнародні змагання з не менше ніж п'яти олімпійських видів спорту», - описав заступник голови ОП головні критерії для потрапляння регіональних проєктів до переліку «25 спортивних магнітів».
Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко вже повідомляв, що за планом на 2021 рік у рамках «Великого будівництва» в Україні мають побудувати і реконструювати 80 стадіонів і 29 басейнів.