back

Віталій Музиченко: Усі субсидії з травня 2021 року будуть виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі

18-05-2021 | 16:50

Принциповим положенням нових правил призначення житлової субсидії є завершення процесу її монетизації, — зазначив заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко сьогодні, 18 травня, під час брифінгу.

За його словами, з 2019 року було розпочато відповідний процес і в минулому опалювальному періоді житлова субсидія надавалася у грошовій формі, але 2-ма різними механізмами:

— готівкові виплати, які одержували майже 95% отримувачів субсидії;

— грошова безготівкова форма, шляхом зарахування на рахунок в «Ощадбанку» (близько 5 % - 160 тис. домогосподарств). І «Ощадбанк» вже проводив розрахунки з підприємствами.

З 1 травня 2021 року цей перехідний процес завершується і відповідно, всі субсидії з травня будуть розраховуватися і виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі.

Це дасть можливість громадянам оперативно управляти цими коштами, і після оплати житлово-комунальних послуг вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами субсидій.

Всі громадяни, які користувалися безготівковою субсидією минулого опалювального періоду до грудня поточного року (до кінця 2021 року), зможуть отримати відповідні кошти.

Тим громадянам, які мають відкриті рахунки в «Ощадбанк», вже в червні буде проведено перерахування цих коштів. Ті, хто не має відкритих рахунків в «Ощадбанку», мають відкрити рахунок, після чого вони матимуть змогу отримати зекономлені розміри субсидій протягом минулого опалювального періоду для їх використання на власні потреби».

За інформацією Департаменту соціального захисту
населення Чернігівської ОДА