back

Цифрова трансформація регіонів — покращення щоденного життя кожного українця

20-05-2021 | 12:32

Мінцифра активно працює над цифровізацією регіонів. Одна з головних цілей — допомогти кожній громаді з впровадженням актуальних електронних сервісів. На Всеукраїнському форумі “Україна 30. Цифровізація” під час сесії “Цифровізація регіонів” обговорили розвиток технологій на місцевому рівні та як е-послуги роблять життя людей зручнішим.

Для ефективної регіональної цифровізації Мінцифра впровадила нові посади — CDTO. Це заступники з цифровізації в міністерствах, ОДА та ОТГ. Саме вони за допомогою цифрових рішень впроваджують зміни в регіонах та займаються електронними реєстрами, процесами й послугами.

Серед головних напрямків регіональної цифровізації, які визначила Мінцифра:  

    Адміністративні послуги — забезпечення послуг онлайн або ж доступних послуг за одне відвідування ЦНАПу.

    Інтернет — забезпечити доступ до швидкісного інтернету в кожному населеному пункті.

    Цифрова грамотність — щоб люди не просто мали можливість користуватися онлайн-послугами, а й уміли це робити.

У лютому Мінцифра презентувала 94 проєкти цифрової трансформації. Учасники також обговорили, як їх реалізовуватимуть на місцевому рівні: “Мінцифра працює над тим, щоб побудувати державу в смартфоні. Перетворити державу на зручний прозорий сервіс. Усі 94 проєкти цифрової трансформації, які впроваджуються на рівні держави й реалізуються саме в регіонах. Завдяки цифровій трансформації розумними стають управління транспортом, безпекою, екологією, житлово-комунальним господарством, електронна взаємодія з місцевими органами влади”, — розповів Директор Директорату регіональної цифровізації Мінцифри Вадим Бортник.

Проєкти Смарт Сіті — це про поліпшення щоденного життя кожного українця: від безпеки до розумного руху транспорту, від ефективного догляду за чистотою до ліпшого навколишнього середовища. Це також про зручні сервіси та послуги, які роблять життя мешканців міста кращим.