back

"Велике будівництво": на Чернігівщині розпочали ремонт дороги, що веде до Мезинського національного парку

19-05-2021 | 11:10

Дорога Т-25-03 Вільне - Кролевець - це сполучення двох областей: Чернігівської та Сумської. Дорога є соціально важливим об'єктом для місцевих жителів - це шкільний маршрут та маршрут екстреної медичної допомоги. Також вона є виходом на трасу Р-82 Сосниця - Короп - /М-02/ та М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ.

Дорога є важливою для розвитку рекреаційного і туристичного потенціалу Чернігівщини. Це шлях до Мезинського Національного парку, природно-заповідного та історичного об'єкту загальною площею понад 30 тисяч гектарів. Найвідоміша туристична локація - Мізинська стоянка, археологічна пам'ятка пізнього палеоліту.

В процесі ремонту буде оновлено ділянку від села Вільне до межі з Сумською областю. Загальна протяжність - 11,22 км.

Наразі розпочаті підготовчі роботи. Шляхом фрезерування знімається старий зношений шар асфальтобетонного покриття.

В процесі ремонту дорогу зроблять витривалішою до сучасного транспортного навантаження. Передбачається влаштування шару з органо-мінеральної суміші для посилення основи дороги, а далі вже укладання вирівнюючого та верхнього шарів асфальтобетону. Також будуть влаштовані з'їзди і відремонтовані майданчики для паркування та розвороту. Буде проведений ремонт водопропускних труб, їх на цій ділянці більше десятка. Для безпеки дорожнього руху встановлять нові знаки, металеве бар'єрне огородження, освітлення пішохідних переходів, розмітку.

Підрядна організація - ТОВ "ТД "Династія".

В рамках Програми президента України "Велике будівництво" у 2021 році у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення, 9 мостів оновити капітально і 5 мостів реконструювати.

За інформацією Служби автомобільних доріг
Чернігівської області