back

Голова ОДА Анна Коваленко: Пам’ятаємо! Боремося! Крим — це Україна!

18-05-2021 | 12:26

Меморіальний захід з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбувся в обласному центрі за участю голови облдержадміністрації Анни Коваленко, керівництва обласної та міської рад, представників духовенства, ГО «Кримська громада», інших громадських об’єднань, військовослужбовців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, вихідців з Криму, учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу хвилиною мовчання, урочисто підняли Державний прапор України та прапор кримськотатарського народу

Цей пам’ятний день приурочений до дати 18 травня 1944 року, коли радянський режим розпочав депортацію кримських татар з історичної батьківщини – етнічну чистку за звинуваченням цілого народу у співробітництві з нацистською Німеччиною.

До місць спецпоселення з Криму було депортовано практично увесь кримськотатарський народ – близько 200 тисяч осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар.

Знову побачити рідну землю вигнанці змогли лише наприкінці вісімдесятих років. Справжню волю на власній землі кримські татари отримали з проголошенням незалежності України у 1991 році.

Анексія Криму Російською Федерацією у березні 2014 року знову актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Нині окупаційна адміністрація також намагається позбавити кримських татар Батьківщини, змусити забути свою мову, традиції та культуру, — зазначила у своєму виступі Анна Коваленко. — Чернігівщина, як і вся Україна, стала рідною домівкою для внутрішньо переміщених осіб з Криму. Ми поділяємо біль кримськотатарського народу і солідарні з ним. Віримо, що разом українці і кримські татари дадуть відсіч російському загарбнику і звільнять окуповані землі.

Учасники заходу оглянули також виставку «15 викрадених життів», яка розповідає про долі кримчан-патріотів, зниклих в окупованому Криму і не знайдених досі ані живими, ані мертвими. Експозиція організована громадською організацією «Крим SOS».

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
.