back

Велика приватизація відкриває шлях для масштабних інвестицій в Україні, – заступник голови ОП Кирило Тимошенко

18-05-2021 | 09:16

В Україні уже на травень-червень заплановано більше 100 аукціонів у рамках великої та малої приватизації. Про це у себе у Facebook повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

- Наприкінці квітня цього року Президент Володимир Зеленський розблокував велику приватизацію в Україні. Це без перебільшення історична подія. Вона, по-перше, дасть нове життя збитковому майну. А по-друге – залучить мільярдні інвестиції. Пора перетворювати збитковий баласт на прибуток для українського бюджету, - наголосив він.

Тимошенко повідомив, що приватизація відтепер є окремою темою селекторних нарад в Офісі президента. Чергова нарада відбулася у понеділок, 17 травня, за участю Фонду держмайна України та обласних державних адміністрацій.

- Ключове у нашій спільній роботі – аби велика та мала приватизація в Україні відбувалася прозоро. Вперше в історії України на це є політична воля. Процес уже незворотний", - написав заступник голови ОП.

У Чернігівській області в рамках малої приватизації готуються аукціони з продажу 23 об’єктів нерухомості, більшість з яких - нежитлові будівлі. Взяти участь в аукціонах може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня. 

Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний за посиланням.

У 2020 році Фонд держмайна планував дохід від приватизації на суму 400 мільйонів гривень. Попри карантинні обмеження, реальний дохід був у кілька разів більшим - 2,5 мільярда гривень.

Тимошенко переконаний, що велика та мала приватизація 2021 року відкриває шлях ще масштабнішим інвестиціям.
При цьому, за його словами, конкуренція росте. У квітні 2020-го середня кількість учасників на торгах становила 3,67. У квітні цьогоріч – уже 4,57.