back

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

15-05-2021 | 10:45

Учора, 14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».

Ця збірка стала логічним продовженням першого видання, яке побачило світ у 2018 році.

Майже на 560 сторінках розміщено матеріали про жителів 20 населених пунктів Чернігівського району, що постраждали від репресивного апарату радянського режиму.

Про роботу над створенням книги розповів представник колективу упорядників — Валентин Митькевич, в.о. директора комунального позашкільного навчального закладу «Будинок школяра Новобілоуської сільської ради Чернігівської області»:

— «Долі репресованих земляків. Чернігівський район» розповідає про життя тисяч простих людей, які постраждали від радянської репресивної машини, людей, які хотіли працювати на своїй землі або просто мали іншу думку. Для підготовки видання упорядниками було опрацьовано понад 400 архівних справ.

Друга книга видання вийшла у світ коштом обласного бюджету Чернігівської області в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки за результатами конкурсу рукописів місцевих авторів 2020 року.

Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, наголосив, що випущена книга допоможе ознайомити жителів громад з  цінними документами, у яких є згадка про земляків, постраждалих від репресій.

Він подякував обласній державній адміністрації, краєзнавцям, педагогам-історикам, працівникам Управління Служби безпеки України в Чернігівській області та Державного архіву області у всесторонній допомозі над створенням цього проєкту.

— Упорядники видання організували велику роботу, об'єднавши істориків, освітян та всіх небайдужих до цієї теми. Важливо, що раніше до цих цінних документів у пересічного громадянина не було доступу, але наразі кожен може звернутися до архіву та ознайомитися із історіями постраждалих від репресій людей, — сказала директорка Державного архіву області Раїса Воробей.

Книга стане в нагоді музейним і бібліотечним працівникам, краєзнавцям, журналістам, учителям, викладачам вишів, студентам, учням та широкому загалу читачів.

У рамках презентації представники територіальних громад Чернігівського району отримали примірники випущеного видання для своїх бібліотек. Невдовзі Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА розповсюдить цю книгу далі по області. Тим часом її електронна версія уже доступна усім охочим на вебсайті Чернігівської ОДА.

Як зауважив представник Департаменту Валерій Сорокін, наведені у книзі життєписи та цитати з архівних документів можуть бути корисні передусім у навчальному процесі, аби молоде покоління на конкретних прикладах зламаних людських доль краще осягнуло сутність радянського репресивного апарату.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації