back

Вже цьогоріч у Кіптівській громаді з’явиться сучасний дитячий садочок

13-05-2021 | 19:11

Перша заступниця голови облдержадміністрації Олена Бойко оглянула будівлю та ознайомилась з проєктом реконструкції приміщення дитячого садочка у с.Кіпті, яка вестиметься в рамках реалізації програми Президента України «Велике будівництво».

Нині дошкільний заклад розміщується у пристосованому приміщенні, побудованому у 1950-і роки. У садочку відсутні внутрішні туалети, музична та спортивна зали, харчоблок суміщений із їдальнею, немає адміністративних приміщень для персоналу закладу та підсобних — для зберігання інвентарю.

За пропонованим проєктом під садочок реконструюється один із корпусів закритої у 2016 році загальноосвітньої школи. В приміщенні є п’ять просторих кімнат. Є можливість обладнати велику ігрову кімнату, дві спальні, їдальню, спортивну залу, приміщення для прання, кабінети для персоналу та підсобні приміщення.

За проєктом садок розрахований на 25 дітей. Тут мають бути створені сучасні умови навчання та виховання дітей із Кіптів та прилеглих населених пунктів Олбин, Савинка, Димерка, Борсуків та Самійлівка. При цьому обов’язково буде забезпечено доступність для маломобільних груп населення.

Загальна кошторисна вартість проєкту реконструкції становить більше семи мільйонів гривень: 4,2 мільйона — кошти ДФРР та 2,9 мільйона — співфінансування з бюджету Кіптівської сільської ради.

Проєктом передбачено заміну елементів кроквяної системи та даху з улаштуванням системи водовідведення. Дерев’яні віконні та дверні блоки будуть замінені на енергозберігальні металопластикові, будуть також модернізовані системи теплопостачання, водопостачання та водовідведення, виконані роботи з утеплення будівлі. Реконструкція наявної твердопаливної котельні передбачає встановлення двох твердопаливних котлів (основного та резервного), укомплектованих автоматикою горіння палива.

Олена Бойко обговорила з керівництвом Кіптівської громади план реконструкції та наголосила на необхідності постійного контролю за якістю робіт та дотриманням графіка їх виконання.

  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації