back

На трасі Н-07 облаштовують систему водовідведення

13-05-2021 | 10:28

Забезпечення належного водовідводу – запорука довговічності дороги. Дія поверхневих вод може призвести до таких руйнувань земляного полотна, як розмивання узбіччя, зсув і розмивання укосів. Тому для нормального функціонування автомобільної дороги необхідне влаштування системи водовідводу, що складається зі спеціальних споруд і заходів, призначених для перехоплення, відведення і перепуску поверхневої води.

З цієї ділянки між селами Боршна та Мільки було розпочато капітальний ремонт дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка на Чернігівщині. Її протяжність - 9,3 км. Наразі поблизу села Боршна проводяться роботи з влаштування водовідведення. Вздовж проїзної частини встановлюються водостічні та водоприймальні лотки.

Асфальтобетонне покриття та конструктив дороги були оновлені у минулому році. У 2021 році залишились окремі роботи з облаштування освітлення, встановлення бар'єрного огородження, встановлення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки, водовідведення. У 2021 році готовий об'єкт вводитиметься в експлуатацію.

Підрядна організація - ТОВ "ШБУ-77".

В процесі ремонту дорога приводиться у відповідність до сучасних вимог безпеки та транспортного навантаження. Повністю замінюється конструктив. Він посилений та витриваліший. Зверху влаштовується два шари асфальтобетону. Проїзна частина укріплюється з обох сторін ще на півметри по типу основного покриття. Робиться водовідвід. Укріплюються узбіччя та укоси.

У 2021 році у Чернігівській області ведуться масштабні роботи з капітального ремонту на автомобільній дорозі національного значення Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Планується оновити усю ділянку траси по території області. Це 143 км. На весь ремонт вже є проєктно-кошторисна документація та були оголошені тендери на визначення виконавців робіт. Частина об'єктів вже у роботі.

Наразі на капітальному ремонті траси Н-07 задіяні підрядні організації: ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада", ТОВ "ШБУ-77", ТОВ "ДС Пром Груп".

В рамках Програми президента України "Велике будівництво" у 2021 році у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області