back

За сприяння голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко заповідник «Качанівка» очікує масштабна реставрація

12-05-2021 | 17:31

За сприяння голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко заповідник “Качанівка” взяв участь у відборі проєктів з реставрації, ремонту  пам'яток культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми “Велика реставрація”.

- Сподіваємось, що завдяки  цій  програмі в регіоні з'являться оновлені "туристичні магніти", одним з яких є Національний історико-культурний заповідник "Качанівка", - повідомила Анна Коваленко під час виїзного  засідання Кабінету Міністрів, що відбулося у Чернігові.

"Качанівка" – єдина садиба в Україні, яка зберегла цілісність планувального рішення ансамблю, свою стильову єдність. Качанівський парк – пам'ятка садово-паркового мистецтва  кінця ХVІІІ – початку ХХ століть  площею майже 589 га. Щороку  подивитися на цю перлину архітектури приїжджає понад 30 тисяч туристів,  як з регіонів України, так і з-за кордону. Наразі Палац перебуває в аварійному стані. Необхідно реставрувати та  привести до належного стану  сам Палац  і його об'єкти: альтанку Глінки, Георгіївську церкву, Водогінну вежу, а також  провести  благоустрій території.

За словами Анни Коваленко, комплекс повинен стати комфортним та ще популярнішим для відвідувачів  туристичним центром. Загальна вартість робіт по відновленню Заповідника становить більше 120 млн грн. Проєкт включено до конкурсного відбору в рамках програми «Велика реставрація»  і вже найближчими днями будуть оприлюднені результати.