back

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко ініціювала перегляд формули розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку

12-05-2021 | 17:11

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко ініціювала перегляд формули розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку в інтересах областей з низькою щільністю населення. Відповідне питання обговорювалося в рамках виїзного засідання Кабінету Міністрів України, яке відбулося у Чернігові 12 травня.

- Серед регіонів України наша область має один з найнижчих річних обсягів фінансування за рахунок ДФРР. Зокрема, у цьому році, Чернігівщина отримає лише за критерієм «80 відсотків», який вираховується відповідно до чисельності населення у регіоні – 84,7 млн грн. І це в 1,5-2 рази менше в порівнянні з подібними за чисельністю областями, адже за критерієм «20 відсотків», який враховує розподіл валового регіонального продукту на одну особу, область коштів від фонду не отримує. Нинішня формула розподілу коштів ДФРР це не враховує, – повідомила Анна Коваленко.

У зв’язку з цим, голова облдержадміністрації Анна Коваленко звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням надати протокольне доручення Мінрегіону спільно з Комітетом ВРУ з питань бюджету в рамках підготовки  до розгляду Верховною Радою України законопроєкту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення ефективності використання коштів державного фонду регіонального розвитку» (реєстраційний № 4200) опрацювати доповнення критеріїв розподілу коштів ДФРР показником, що стосується щільності населення.

Чернігівська область є однією з найбільших в Україні за територією та має вдвічі меншу за середню в Україні щільність населення (31 на квадратний кілометр в області, 69 – в Україні), що впливає на статистичний розподіл валового регіонального продукту та унеможливлює отримання коштів від ДФРР за відповідним показником.  

20 відсотків коштів - з урахуванням рівня соціально-економічного розвитку регіонів відповідно до показника валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу (для регіонів, у яких цей показник менше 75 відсотків середнього показника по Україні).