back

У Чернігівській ОДА відбулася зустріч з керівниками осередків організацій інвалідів Чорнобиля

26-04-2021 | 14:10

Сьогодні, 26 квітня, вшановуємо 35-ту річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка стала величезною техногенною та екологічною катастрофою, наслідки якої відчуваються і досі.

В цей день в Чернігівській ОДА відбулася зустріч заступниці голови облдержадміністрації Олени Думи  з керівниками обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та обласного відділення Українського національного Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля.

Традиційно 26 квітня весь світ віддає шану ліквідаторам, які проявили героїзм, самовідданість та мужність, іноді ціною власного життя, в тій екстремальній ситуації, якої ніхто не очікував і не був до неї готовий. Рятуючи у далеких 1980-х роках рідну землю, ліквідатори насправді зберегли весь світ від радіоактивної загрози. Чорнобиль – це наші біль і пам'ять, це трагедія, що вчить цінувати життя та робить нас мудрішими. І ці знання мають з часом провести Чорнобиль від зони відчуження до територій відновлення і розвитку, впровадження новітніх технологій, — сказала Олена Дума, звертаючись до учасників зустрічі.      

Чернігівщина відноситься до найбільш уражених чорнобильським лихом областей, адже відстань від ЧАЕС до кордонів області складає лише 40 км, а до Чернігова — 78, тож радіоактивного впливу зазнала майже вся територія регіону. Трагедія могла б бути набагато страшнішою, адже за першим вибухом міг статися більш потужний другий: прогнозованими наслідками були б руїни в радіусі 200 км від реактора, а в радіусі 800 км – мертва зона. Загрозу відвернули пожежники з Прип’яті, Чорнобиля та чергова зміна станції, які першими взяли на себе удар ядерної стихії, щоб зменшити масштаби катастрофи.

Понад 15500 мешканців Чернігівської області брали участь у ліквідації наслідків аварії як на самій ЧАЕС, так  і в радіусі 30-ти кілометрів навколо неї, в живих на сьогодні залишилися майже 8000 осіб.

Заступниця голови Чернігівської ОДА вручила керівникам громадських організацій почесні відзнаки. Зокрема за багаторічну активну громадську діяльність та з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи подяку голови облдержадміністрації оголошено колективу Чернігівської обласної організації Всеукраїнської ГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» та Чернігівського обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля.

Також в цей день представники влади та громадськості вшанували пам'ять жертв Чорнобиля хвилиною мовчання та  поклали квіти до пам'ятного знака «Жертвам Чорнобильської катастрофи».

Довідково.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ОДА, на сьогодні в області проживає 64,8 тисячі осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, серед яких 8 тисяч — учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Цьогоріч за державною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для області передбачено 57 мільйонів грн, що на 4,1 мільйона грн більше, ніж торік. В тому числі на харчування дітей — 2,3 млн гривень. Своїм правом користується 313 потерпілих дітей у 6 закладах освіти 3-х укрупнених районів та 7 дітей з інвалідністю.

Також передбачено 100% фінансування курортно-санаторного лікування зазначеної групи осіб. Нині вже подано 1307 відповідних заяв від охочих оздоровитися

Окрім того, постраждалі громадяни користуються 50-процентною знижкою за користування житлово-комунальними послугами, на придбання твердого палива.