24-04-2021 | 14:34
Напередодні 35-х роковин аварії на ЧАЕС в приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відкрилися одразу дві експозиції, присвячені пам’яті цієї трагедії.
Перша підготовлена Чорнобильським культурно-інформаційним центром області. Вона складається з фотовиставки "Хронологія Чорнобильських подій", що відображає етапи розвитку АЕС від часів будівництва до сьогодення, добірки літературних видань з описами учасників подій та експозиції "Мовчазні свідки трагедії" – артефактів з міста Прип'ять.
Друга зібрала документальні свідоцтва подій 1986 року та їхніх наслідків під назвою “Наш біль – Чорнобиль” Центрального державного архіву громадських об’єднань та Державних архівів Чернігівської та Житомирської областей.
Матеріали обох виставок доступні в мережі інтернет за наступними посиланнями: https://cn.archives.gov.ua/expos/temat/chernobl.php та https://www.facebook.com/100ber/posts/2195029373961435. Тож можна ознайомитися з ними у максимально безпечний за умов карантину спосіб – онлайн.
Довідково:
Чернігівщина відноситься до найбільш уражених чорнобильським лихом областей, адже відстань від ЧАЕС до кордонів області складає лише 40 км, а до Чернігова - 78 км, тож радіоактивного впливу зазнала майже вся територія регіону. Трагедія могла б бути набагато страшнішою, адже за першим вибухом міг статися більш потужний другий: прогнозованими наслідками були б руїни в радіусі 200 км від реактора, а в радіусі 800 км – мертва зона. Загрозу відвернули пожежники з Прип’яті, Чорнобиля та чергова зміна станції, які першими взяли на себе удар ядерної стихії, щоб зменшити масштаби катастрофи.
15,5 тисяч мешканців області брали участь у ліквідації наслідків аварії як на самій ЧАЕС, так і в радіусі 30-ти кілометрів навколо неї, в живих на сьогодні залишило 7800 осіб.