back

З Днем пам'яток історії та культури України та Міжнародним днем пам'яток і визначних місць!

18-04-2021 | 13:40

Унікальні культурні надбання, які тисячі років створювалися на території Чернігівщини попередніми поколіннями, є невід’ємною складовою спадщини нашої держави. Чернігівщина займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини. На державному обліку в області перебуває близько 9000 пам’яток історії та культури, понад 1900 з них – національного значення.

З метою підвищення іміджу Чернігівської області шляхом популяризації об’єктів культурної спадщини облдержадміністрацією у 2021 р. ініційовано винесення на сесію обласної ради обласну цільову Програму проведення археологічних досліджень у Чернігівській області на 2021-2025 роки.

Також, Чернігівщина бере участь у реалізації проєкту «Туристичні магніти України», започаткований за ініціативою Президента України. До переліку туристичних магнітів нашого регіону увійшли такі пам'ятки історії та культури: Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця", Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній", Парк природи "Беремицьке", Національний історико-культурний заповідник "Качанівка" та Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім". Наразі триває розвиток і розбудова цих магнітів у напрямку покращення матеріально-технічної бази, інфраструктури та промоції.
Зберегти і примножити пам`ятки історії та культури, зробити їх доступними для туристів та гостей регіону є пріоритетними напрямками роботи Чернігівської облдержадміністрації.

Бажаю всім, хто присвятив себе вивченню, захисту та популяризації історичної та культурної спадщини Чернігівщини міцного здоров’я, щастя, натхнення та професійних успіхів!

Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! Подорожуючи Чернігівщиною - ми відкриємо для себе багато нового і цікавого!!!

З повагою, голова Чернігівської обласної державної адміністрації
Анна Коваленко