back

Заступник голови ОДА Олена Дума взяла участь в онлайн-нараді з питань запобігання та протидії домашньому насильству

14-04-2021 | 15:52

У середу, 14 квітня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олена Дума взяла участь в онлайн-нараді з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Захід організований Міністерством соціальної політики України.
 
Заступник Міністра соціальної політики України Ольга Ревук повідомила, що Міністерство соціальної політики як загальнодержавний координатор у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року здійснює роботу з підготовки надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, яка вперше передбачена в Законі України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Учасники наради обговорили проєкт постанови Кабінету Міністрів України про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, зокрема: види спеціалізованих служб підтримки на які передбачено субвенції; перелік документів та подання заявок на отримання субвенції.

Олена Дума зазначила, що порушені питання дуже актуальні для Чернігівської області. Питання протидії домашньому насильству, а також насильству за ознакою статі знаходяться на постійному контролі керівництва обласної державної адміністрації.

- Ми долучаємо до комплексного вирішення вищезазначених питань всі департаменти та установи соціального спрямування, а також найближчим часом буде проведена відповідна онлайн-нарада з керівниками районних адміністрацій та територіальних громад з питань створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в області, - повідомила заступник голови ОДА Олена Дума.