back

Україна приєдналася до угоди про культурні маршрути Ради Європи

14-04-2021 | 11:31

Угода спрямована на формування спільного культурного простору шляхом популяризації європейської ідентичності та приналежності через обізнаність про культурну спадщину. Мета ініціативи Ради Європи – показати об’єднання культури і спадщини в єдине ціле та спільно просувати і популяризувати європейську культуру та спадщину. Це все відбувається завдяки транснаціональним маршрутам, які тематично пов’язані.

За словами Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, важливим є і політичний аспект, адже він дозволяє стати лідером у формуванні тих чи інших культурних маршрутів. Щодо економічного ефекту, то його отримають насамперед місцеві громади і туристичні організації.

Довідково:

16 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути». Президент України Володимир Зеленський підписав даний закон 15 березня 2021 року.

Приєднання до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути є практичною реалізацією положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Сторонами Розширеної часткової угоди про культурні маршрути є 34 країни, партнерами – Європейський Союз та Всесвітня туристична організація (UNWTO). Сертифікат «Культурні маршрути Ради Європи» як відзнаку якості отримали 40 європейських культурних маршрутів, які проходять понад 50 країнами світу. Територією України проходять лише 3 європейських культурних маршрути.