back

В Україні 9 квітня набув чинності закон про надання фінансової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень підприємцям, які призупинили свою діяльність через карантинні обмеження

13-04-2021 | 16:06

6 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідно до закону, застраховані фізичні особи – підприємці та наймані працівники, змушені припинити свою діяльність через карантинні обмеження у червоних зонах, на підставі самостійного звернення отримають з державного бюджету одноразову матеріальну виплату у розмірі 8 тисяч гривень. Також допомога застрахованим особам може надаватися за рахунок коштів місцевого бюджету - у розмірі визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Претендувати на державну допомогу можуть лише застраховані особи, тобто ті, хто платить Єдиний соціальний внесок. Заяву подає застрахована особа через Портал Дія або з використанням мобільного додатка Порталу Дія. В заяві, зокрема, вказують номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

Заяви на "карантинну" допомогу ФОП та працівники зможуть подавати із 19 квітня. Це правило діє для ФОП та працівників із регіонів, які до "червоної" зони карантину включили в лютому-березні 2021 року.

Для решти заяву про надання допомоги можна надати протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів "червоної" зони карантину.

Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів затверджений постановою КМУ від 07.04.2021 р. № 328 (чинна із 10.04.2021 року).

Також Кабінет міністрів України визначив вичерпний перелік КВЕД, за якими можна отримати 8 тисяч грн допомоги (постанова КМУ № 1236 від 9.12.2020 р).

Для визначення переліку регіонів та дати запровадження у них обмежувальних протиепідемічних заходів використовують інформацію про рішення Держкомісії з питань ТЕБ та НС про запровадження в окремих регіонах “червоного” рівня епідемічної небезпеки, яку розміщують на офіційному інформаційному порталі КМУ.