back

План пріоритетних дій Уряду: Державна Стратегія регіонального розвитку

13-04-2021 | 09:29

7 квітня цього року Уряд опублікував План пріоритетних дій на 2021 рік.

Завдання Мінрегіону у Плані пріоритетних дій Уряду визначені відповідно до вимог та пріоритетів окремих політик, якими опікується Міністерство та спрямовані на розвиток та створення комфортного життєвого середовища для громадян України.

Перший пріоритет Мінрегіону — це реалізація Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року. 

Цьогоріч планується розроблення 2 законопроєктів щодо стимулювання розвитку регіонів та підвищення спроможності агенцій регіонального розвитку. Для удосконалення механізму реалізації державної регіональної політики планується схвалення прийнятих Кабінетом Міністрів України змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики». 

Державна стратегія регіонального розвитку та регіональні стратегії розвитку розроблені на засадах SMART-спеціалізації. Таким чином, головна особливість нового періоду до 2027 року – запровадження підходу SMART-спеціалізації у стратегічне планування регіонального розвитку. Це передбачає формування стратегій у тісній співпраці та діалозі влади, бізнесу, науки і громади зі спільним баченням економічного, інноваційного, наукового потенціалу регіону. 

Мінрегіон спільно з центральними та місцевими органами влади вже підготував проєкт Плану заходів з реалізації стратегії на 2021-2023 роки, що включає 250 заходів, спрямованих на досягнення стратегічних та оперативних цілей Стратегії. 

Нова Державна регіональна політика спрямована на мінімізацію демографічної кризи, створення сучасної, якісної інфраструктури та забезпечення умов для розвитку та реалізації потенціалу кожної громади. Саме тому в фокусі Стратегії – створення 10 функціональних типів територій. Це дасть можливість направляти фінансування не тільки на області, а саме на території зі спільними специфічними проблемами. 

Також реалізація Державної стратегії регіонального розвитку відбуватиметься через розроблення і впровадження програм регіонального розвитку. Наразі вже заплановано розроблення 6 таких програм:

  • Розвиток сільських територій «Нове українське село»;
  • Центри економічного розвитку та міські агломерації;
  • Розвиток гірських територій;
  • Цифрова трансформація регіонів;
  • Розвиток потенціалу регіону Азов-Чорне море;
  • Прикордонні території у несприятливих умовах.