back

Подолання бідності — один з головних напрямків діяльності української влади

07-04-2021 | 18:14

У середу, 7 квітня заступниця голови Чернігівської облдержадміністрації Олена Дума взяла участь в онлайн-слуханнях щодо стану виконання Стратегії подолання бідності. Слухання, організовані Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, відбулися за участі широкого представницького загалу — депутатів Верховної Ради України, представників центральних органів виконавчої влади, соціальних партнерів, науковців, представників Міжнародної організації праці.

Заступник міністра Мінсоцполітики України Віталій Музиченко, зазначив, що на сьогодні розширено сферу соціальних послуг та доступ до них, зросли соціальні виплати для вразливих верств населення, зокрема, малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, пенсійні виплати, монетизовано субсидії, запроваджено нові види допомог, такі як, «пакунок малюка». Створено електронні реєстри соціальних виплат, удосконалено соціальні послуги через територіальні громади.

Учасники обговорення акцентували увагу на важливості формування достатнього прожиткового мінімуму в Україні. Адже він є основою соціальної політики держави, від суми прожиткового мінімуму залежить розмір інших соціальних виплат та допомог. Також наголошено на необхідності продовження зусиль щодо підвищення рівня життя населення, яке має базуватися на соціально-економічному розвитку та підтримці вразливих категорій громадян.

Олена Дума прокоментувала, що зростання рівня заробітної плати та збільшення робочих місць, а також допомога підприємцям у розвитку нових можливостей, реалізації їх підприємницьких ініціатив є одним з пріоритетів діяльності очільниці облдержадміністрації.

- Маємо чіткі завдання від голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко та плани заходів у напрямку підвищення рівня життя мешканців регіону, яке має базуватися на соціально-економічному розвитку та підтримці вразливих верств населення, - підкреслила Олена Дума.

Довідково. Середньомісячна заробітна плата в Чернігівській області за січень-лютий 2021 року становить 10 000 грн, що перевищує її розмір за відповідний період 2020 року на 17,5% та забезпечує рівень мінімальної заробітної плати (6000 грн) у 1,7 рази.
За видами економічної діяльності середня заробітна плата працівників у лютому 2021 року порівняно з лютим 2020 року зросла на 18,5% (в Україні – на 15,7%) і становила 10 122 грн, що в 1,7 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати (6 000 грн).