back

Олена Дума: Чернігівська ОДА продовжує шукати можливості для розвитку спортивної інфраструктури

07-04-2021 | 17:06

На Чернігівщині продовжують дбати про розвиток фізкультури і спорту, популяризацію здорового способу життя. Так, у рамках програми Президента України «Велике будівництво» у 2020 році в області побудували та капітально відремонтували 5 спортивних об’єктів. Про це сьогодні, 7 квітня, під час брифінгу в облдержадміністрації повідомила заступниця голови ОДА Олена Дума.

Зокрема, у Сосницькій громаді реконструювали центральний стадіон із господарськими та адміністративними будівлями. Вартість проєкту – 5,168 млн грн.

У Корюківській громаді збудували футбольний стадіон, облаштували трибуни для глядачів та роздягальні на території Корюківської школи № 4. Вартість проєкту – 6,6 млн грн.

Завершили капітальну реконструкцію стадіону Спеціалізованої ДЮСШ олімпійського резерву з футболу «Юність» у м. Чернігові. Вартість проєкту – 57,8 млн грн.

У Семенівці для жителів громади тепер функціонує повноцінна спортивна зала для фізкультурно-оздоровчих занять. Вартість проєкту – 6,7 млн грн.

У Острі завершується капітальний ремонт відкритого стадіонного комплексу. Вартість проєкту – 7,2 млн грн.

У 2021 році розбудова спортивної інфраструктури області триватиме. Із залученням субвенцій ДФРР за програмою Президента України «Велике будівництво» заплановано:

- у Носівській громаді — капітальний ремонт 400-метрового легкоатлетичного стадіону (бігових доріжок, секторів) КПНЗ «ДЮСШ» Носівської міської ради;

- у Борзні — капітальний ремонт стадіону "Колос".

Загальна вартість робіт – 15,2 млн грн, у т.ч. субвенцій ДФРР – 12,9 млн грн, коштів місцевих бюджетів – 2,3 млн грн (Носівська громада - 1,4 млн грн або 20%, Борзнянська – 0,882 млн грн або 10%).

На даний час визначаються замовники робіт, після цього буде оголошено тендер на визначення підрядника.

— Сьогодні здоровий спосіб життя — це модний тренд. Спорт став невід’ємною частиною життя і дорослих, і малечі, — зазначила Олена Дума. — І завдання Чернігівської ОДА та держави підтримувати захоплення, допомагати спортсменам-початківцям та підтримувати тих, хто обрав спортивні перемоги та професійний спорт. Саме тому Президент України ініціював програму «Здорова країна».

Для реалізації цієї програми на Чернігівщині подано 408 проєктів будівництва спортивних майданчиків для жителів міст, містечок та сіл. Так, у Чернігові, Ніжині, Прилуках та Новгороді-Сіверському планується 57 об’єктів; у інших містах - 29; в селищах - 28; в селах - 114 об’єктів. З них у 2021 році в експлуатацію буде введено 11 спортмайданчиків загальною вартістю 12,7 млн грн. В результаті понад 440 тисяч жителів області зможуть користуватися оновленою спортивною інфраструктурою.

— Можна було б зупинитися на цьому, але Чернігівська ОДА продовжує шукати можливості для розвитку спортивної інфраструктури, — зазначила Олена Дума. — Ми підтримуємо територіальні громади, зокрема, допомагаємо залучати кошти на реалізацію проєктів.

Однією з можливостей став конкурс серед громад на отримання субвенції на розвиток спортивної інфраструктури з державного бюджету. Серед його умов — не менше 10% співфінансування, кількість місць для глядачів не менше 500, забезпечення інклюзивності та безбар’єрності, документальне підтвердження відповідності спортивного об’єкта вимогам, необхідним для проведення всеукраїнських та міжнародних змагань з не менше ніж п’яти олімпійських видів спорту від спортивних федерацій та задокументовані наміри провести відповідну сертифікацію після завершення робіт.

Чернігівська ОДА спільно з громадами підготували та подали на участь у цьому конкурсі п’ять проєктних заявок:

- на реконструкцію стадіону «Локомотив» комунального позашкільного навчального закладу СДЮШОР з футболу «Десна» у Чернігові. Вартість проєкту — 139,3 млн грн;

- на капітальний ремонт спеціалізованої гімнастичної спортивної зали та допоміжних приміщень, будівель та споруд у Сновській громаді. Вартість проекту — 11,3 млн грн;

- на реконструкцію стадіону «Колос» Куликівської громади. Вартість проєкту – 27 млн грн;

- на реконструкцію спортивного комплексу у Менській громаді. Вартість проєкту 45 млн грн;

- на реконструкцію стадіонного комплексу у Бобровицькій громаді. Заявлена вартість проєкту - 12,9 млн грн.

Довідково:

В області розвивається 83 види спорту, з яких 28 олімпійських. Пріоритетними є біатлон, лижні гонки, важка і легка атлетики, велосипедний спорт, стрільба кульова, стрільба з лука, бокс, дзюдо, боротьба вільна, теніс настільний, волейбол, у т.ч. пляжний, чоловічий та жіночий футбол.

У спортивних школах, секціях і клубах систематично займаються спортом 29,9 тисячі осіб. Загалом заняттями фізичною культурою і спортом та реабілітаційною роботою засобами фізичної культури і спорту охоплено 91,9 тисячі населення (8,7 % наявного населення).

В регіоні функціонують 46 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, з яких 5 спеціалізовані школи олімпійського резерву (СДЮШОР), дві школи вищої спортивної майстерності.

У складі збірних команд України 263 спортсмени з Чернігівської області, з них 37 — спортсмени з інвалідністю.

На сьогодні ліцензію на участь в літніх Олімпійських іграх у м.Токіо (Японія) має Олена Костевич – олімпійська чемпіонка з кульової стрільби.

Спортсменам, які отримують ліцензії та є офіційно кандидатами на участь в Іграх, за рахунок коштів обласного бюджету виплачуються щомісячні стипендії в розмірі від двох до десяти тисяч гривень. Щомісячні стипендії облдержадміністрації на загальну суму 243,2 тисячі гривень також надаються кращим молодим обдарованим спортсменам та спортсменам з інвалідністю.