back

У Чернігівській області стартує проєкт «Поліцейський — учасник освітнього процесу»

06-04-2021 | 15:04

У вівторок, 6 квітня, голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко взяла участь у презентації проєкту “Поліцейський – учасник освітнього процесу”. Цілі та завдання проєкту презентував Володимир Нідзельський, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Поліція провела детальний  аналіз криміногенної ситуації і дійшла невтішних висновків: школярі часто вчиняють правопорушення або самі стають жертвами злочинів.  І щоб  змінити цю негативну тенденцію, за ініціативи Голови Нацполіції України в області впроваджується проєкт «Поліцейський — учасник освітнього процесу». Його основна мета - налагодження взаємодії між освітянами, учнями, батьками та поліцейськими.

З вересня нового навчального року у проєкті будуть брати участь  15 навчальних закладів області, а в подальшому до них приєднуватимуться інші школи регіону. В першу чергу були відібрані заклади освіти, де були зафіксовані факти самогубства, булінгу, учні перебувають на обліку у справах дітей та ювенальної превенції, велика кількість пропусків уроків без поважних причин.

 Учасниками проєкту "Поліцейський - учасник освітнього процесу" стануть поліція (ювенальна превенція та, за необхідності, інші правоохоронні підрозділи), учні та їх батьки, адміністрація навчального закладу, управління освіти, відділи соціального захисту прав дітей, сім‘ї та молоді.

Унікальність проєкту в тому, що за кожним навчальним закладом буде закріплено ювенального поліцейського. Він працюватиме безпосередньо у школі. Ці спеціалісти здебільшого мають педагогічну та психологічну освіту і знають, як спілкуватися з учасниками освітнього процесу. На ювенальних поліцейських покладаються заходи із забезпечення безпеки дітей та впровадження інноваційних методів превентивної роботи в учнівському середовищі. Зокрема, вони будуть протидіяти поширенню булінгу, навчати підростаюче покоління основам кібербезпеки, правилам поводження в суспільстві, розповідатимуть про адміністративну та кримінальну відповідальність тощо.

- Ми всіляко підтримуємо вашу ініціативу. Зі свого боку хочу повідомити, що у нас діє проєкт наставництва: ми організовуємо зустрічі наставників та дітей, які потрапили в складні життєві ситуації. Поліцейські стануть гарним прикладом для наставництва. Думаю, що ми можемо синхронізувати свої дії в реалізації цих двох проектів, - зазначила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.

Очікувані результати впровадження проєкту «Поліцейський — учасник освітнього проекту»:

• Сформоване безпечне середовище та навички безпечної поведінки дітей;

• Удосконалені перспективні напрями превентивної роботи з дітьми;

• Зменшення випадків булінгу;

• Підвищення ефективності попередження злочинності в дитячому середовищі та суїцидів;

• Удосконалення спільної профілактичної роботи органів поліції та освіти;

• Молодь має розуміти, що поліцейський — це друг, а не представник карального органу, тож в рамках проєкту має зрости авторитет правоохоронців.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації