back

На Чернігівщині відновлено трансляції Суспільного мовлення в аналоговому форматі

01-04-2021 | 15:10

Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення з 1 квітня відновив аналогову ефірну трансляцію телепрограм Суспільного мовлення на території прикордонних районів Чернігівської області.

Відтепер телеканали «UA: Перший» та «UA: Чернігів» знову доступні для прийому з передавачів у Чернігові, Новгороді-Сіверському, Корюківці та Холмах. Таким чином, доступ до вітчизняного інформаційного продукту отримали жителі прикордоння, що не мають тюнерів Т-2 чи супутникових приймачів, а також мешканці населених пунктів, де наявні проблеми з сигналом цифрового телебачення DVB-T2.

— Повернення до аналогових телетрансляцій — це тимчасове рішення, але наразі це вагомий крок до посилення української інформаційної присутності у прикордонні, — зазначила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко. — На цих територіях проживає близько 150 тисяч людей, яким має бути гарантовано можливість отримувати український контент. Подальша робота буде спрямована на вирішення питання покращення доступу до цифрового ефірного телебачення та на розбудову місцевого радіомовлення.

Раніше Анна Коваленко визначила посилення вітчизняного телесигналу на прикордонних територіях Чернігівщини одним із 10 пріоритетів розвитку області.

Нагадаємо, що аналогові трансляції телеканалів Суспільного мовлення на Чернігівщині були припинені з травня 2019 року. Наприкінці 2020 року очільниця обласної державної адміністрації порушила питання їх відновлення перед центральними органами влади та правлінням Національної суспільної телерадіокомпанії України.

У багатьох населених пунктах на півночі Чернігівської області сигнал ефірного цифрового телебачення невпевнений та приймається з перебоями, а подекуди — взагалі відсутній. У аналоговому ефірному форматі протягом останнього часу транслювалися лише три загальнонаціональні канали з веж Чернігова та Корюківки.