back

500 представників громадського сектору зі всієї України долучилися до обговорення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні

26-03-2021 | 15:03

На етапі громадського обговорення до проєкту Національної стратегії надійшли десятки пропозицій, які будуть враховуватися при підготовці фінального варіанту документу та плану дій з його реалізації.

Громадські обговорення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні тривали протягом двох тижнів. З 10 до 24 березня кожен охочий мав можливість надати власні письмові пропозиції до Мінрегіону, заповнивши онлайн-форму або надіславши листа.

«Процес обговорення проєкту Нацстратегії був доступним та максимально відкритим для кожного українця – у відповідності до загального принципу безбар’єрності. Це ще раз підкреслює актуальність засад створення безбар’єрного простору в Україні як оновленої державної політики», – акцентував Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

Додатково було організовано онлайн-обговорення проєкту Стратегії за шістьма напрямками: фізична, суспільна та громадянська, освітня, цифрова, інформаційна та економічна безбар’єрність. До онлайн-консультацій долучилися сотні експертів, активістів, представників громадського сектору та влади, дотичних до вирішення питань безбар’єрності. Ці обговорення транслювалися у мережі Інтернет, де також можна було залишити коментар або пропозицію.

Активну участь в онлайн-обговореннях взяли люди, на яких безпосередньо націлена Стратегія. Вони мають особливий досвід та мотивацію, тому залишили багато пропозицій та ідей, що можуть бути впроваджені у вигляді конкретних проєктів безбар’єрності. До прикладу, щодо впровадження QR-кодів на товарах та цінниках у магазинах або на експонатах в музеях. Код дозволяє людині з порушеннями зору перейти за потрібним посиланням та отримати інформацію у зручний спосіб – великим шрифтом або голосом.

Серед пропозицій також створення онлайн-мап доступності будівель та маршрутів, реєстру експертів з питань безбар’єрності, відкриття мережі закладів навчання цифровим навичкам по всій Україні тощо. Громадськість наголошує на важливості моніторингу процесу імплементації Стратегії.

Як зазначив виконавчий директор ІСАР Єднання Володимир Шейгус, залучення громадянського суспільства на всіх етапах розробки та реалізації Стратегії є запорукою її дієвості: «Стратегія лише один з кроків, щоб практичні дії мали місце. Тому у представників громадянського суспільства та влади попереду ще багато спільної роботи, щоб впровадити проєкти безбар’єрності по всій Україні. А черпати ідеї та проєкти варто в організаціях громадянського суспільства, які щодня в різних куточках країни долають бар’єри».

Усі пропозиції, що надійшли під час обговорень, будуть опрацьовані Мінрегіоном. Фіналізований варіант Стратегії готуватиметься міжвідомчою робочою групою з їхнім урахуванням. А вже у квітні Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору розгляне та затвердить Кабінет Міністрів України.

Довідково

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні – це стратегічний документ, що закладає бачення та напрямки ініціатив для усунення бар’єрів і перепон у різних сферах життя та забезпечення рівних прав і можливостей для всіх українців. Проєкт розробляється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання відповідного Указу Президента України.

Громадські онлайн-обговорення проєкту Нацстратегії відбувалися у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). Проведення цих обговорень стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 За інформацією Мінрегіону України