22-03-2021 | 14:00
Як боротися із загрозами та не допустити нових, втримати теперішні напрацювання у протиепізоотичному напрямку роботи в області обговорили днями на засіданні профільної комісії під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка. В режимі онлайн до участі у заході долучилися представники виконавчої влади та місцевого самоврядування у районах та агроформувань.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен поінформував присутніх про епізоотичну ситуацію в регіоні щодо африканської чуми свиней, сказу тварин, високопатогенного грипу птиці та інших хвороб. Він зауважив, що ситуація по гострих інфекційних захворюваннях у тваринництві області залишається благополучною. У своїй доповіді Юрій Павлішен також наголосив на активізації профілактичних заходів щодо захворювань на АЧС і пташиний грип, зокрема, дотримання вимог закритого режиму роботи в господарствах по утриманню свиней і птиці.
Крім того, на нараді говорили й про попередження і недопущення отруєння бджіл при застосуванні засобів захисту рослин для обробки сільськогосподарських посівів.
Керівник ГУ Держпродспоживслужби ознайомив членів комісії з новими розпорядчими документами, що стосуються порядку реєстрації пасік, видачі ветеринарно-санітарних паспортів і створення комісій у випадку загибелі бджіл.
— На сьогодні в області ми маємо контрольовану ситуацію щодо захворюваності тварин та птиці, попередження та недопущення отруєння бджіл. Втім, ми не повинні втрачати пильності, адже підтримка епізоотичної стабільності — це пріоритет нашої роботи, — зауважив Олександр Савченко. Також він наголосив на необхідності проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, керівників господарств, підприємств, бджолярів, користувачів мисливських угідь щодо заходів з профілактики різноманітних небезпечних хвороб свійських тварин та птиці.
Крім того, за результатами засідання його учасники вирішили посилити контроль за дотриманням ветеринарного законодавства на молокоприймальних пунктах при закупівлі молока у населення, заборонити закупівлю молока від хворих на лейкоз тварин молокопереробним підприємствам, фізичним особам-підприємцям.