back

Анна Коваленко підписала Угоду про співробітництво з Тренчинським самоврядним краєм Словацької Республіки

19-03-2021 | 16:35

Сьогодні, 19 березня голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко підписала Угоду про співробітництво між Чернігівською облдержадміністрацією та Тренчинським самоврядним краєм Словацької Республіки.

- Дуже приємно, що наша спільна робота досягла першого важливого результату - підписання Угоди про співробітництво. У сучасних умовах ключовими чинниками для регіональної політики є налагодження партнерських відносин між органами влади та бізнесом, розвиток інвестиційного потенціалу області. Вважаю, що в нас є безліч точок дотику для налагодження взаємовигідного співробітництва в різних сферах, - зазначила голова облдержадміністрації.

Участь в онлайн-заході взяли Ярослав Башка, голова Тренчинського самоврядного краю, Марек Шафін, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні та Юрій Мушка, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці.

Пріоритетними напрямами співпраці учасники зустрічі визначили взаємний розвиток торгівлі, інвестиційного та виробничого напрямку, обмін досвідом та підвищення якості трудового потенціалу, налагодженні партнерських відносин між органами влади та бізнесом.

Окрім того, обговорили і питання реалізації спільних проєктів. Громадські організації Чернігівської області активно використовують можливості програм та проєктів Вишеградського фонду, підписана Угода дозволить вийти на вищий рівень співпраці у даному напрямку.

У рамках співробітництва планується реалізація заходів, спрямованих на підтримку та розвиток аграрного сектору обох сторін. Чернігівська область і Тренчинський самоврядний край є аграрними регіонами та мають великий потенціал у розвитку даної галузі. Також є перспективи для розвитку туристичного напрямку.

 - Чернігівщина, як і Тренчин - древній край з визначною та цікавою історією, яка має багато стародавніх архітектурних цінностей. Це може бути цікавим для словацького туриста, - наголосила Анна Коваленко.

Учасники обговорили організацію спільних зустрічей задля подальшого динамічного розвитку партнерських відносин.

- Буду робити  все можливе для налагодження тісних контактів зі словацькими партнерами та сподіваюся на подальший динамічний розвиток нашої співпраці, - зазначила голова облдержадміністрації.