back

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко провела нараду з керівниками громад Новгород-Сіверського району

18-03-2021 | 17:49

Новгород-Сіверський район має особливе значення для області, адже окрім його віддаленості та рідконаселеності він є прикордонним.

Про це наголосила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко під час зустрічі з представниками громад новостворених районів. Участь у нараді взяли перша заступниця голови облдержадміністрації Олена Бойко, заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк, заступник голови обласної ради Дмитро Блауш та керівники структурних підрозділів.

Під час зустрічі очільниця області представила присутнім Олену Бойко, яка буде опікуватися саме Новгород-Сіверським районом.  Анна Коваленко зазначила, що наразі захист прикордонних територій та їх розвиток є одним з головних завдань облдержадміністрації.

– Від благополуччя громад та районів залежить розвиток області в цілому, тому облдержадміністрація зі свого боку готова ділитися знаннями та інструментами для розвитку територій, які у нас є. А також залучати фахівців для розв'язання проблемних питань, – підкреслила Анна Коваленко.

В ході зустрічі керівники структурних підрозділів розповіли про шляхи вдосконалення управління та організацію ефективної життєдіяльності громад.

Про програму «Є-інформування» та роботу в «Є-кабінеті» розповів Руслан Погрібний, заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області. Він зазначив, що добровільна сплата податків – це гарантія своєчасного наповнення бюджету громад, тому важливо ефективно взаємодіяти як з представниками бізнесу, так із фізичними особами.

Руслан Погрібний повідомив, що Чернігівщина одна з чотирьох областей, що бере участь у пілотному проєкті щодо розробки інформаційної платформи адміністрування земельних податків.

Олена Бойко розповіла про позитивні приклади реалізації цього проєкту в окремих старостинських округах чотирьох громад, які розробили карти земель і, таким чином, в майбутньому зможуть контролювати як надходження податків, так і виконання зобов’язань власників та орендарів. На її думку, досвід проведення інвентаризації земель у цих громадах в подальшому може буде поширений на всю територію області.

У ході зустрічі також обговорили способи ефективного використання земельних ресурсів, а також передачу земель в комунальну власності громадам.

За словами Дмитра Бескостого, першого заступника начальника обласного управління з надзвичайних ситуацій, в Новгород-Сіверському районі функціонують 17 підрозділів місцевої пожежної охорони. Це становить 21% від загальної кількості по регіону. Проте враховуючи вимогу "20 хвилин" - це час, за який пожежна команда має дістатися на місце пожежі – потрібно створити ще 5 підрозділів.

За словами представників громад, такі зустрічі корисні, адже вони проходять у вигляді діалогу, озвучуються актуальні питання у присутності керівництва області, що пришвидшує їх вирішення.