back

Захистити дороги області від руйнації і не перешкоджати аграріям виконувати весняно-польові роботи

18-03-2021 | 15:21

Як знайти компроміс у вирішенні цих двох питань, обговорили учасники наради в облдержадміністрації.

Участь у засіданні взяли заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко, представники Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА, Служби автомобільних доріг області, Управління патрульної поліції області, обласного союзу сільськогосподарських підприємств та Чернігівської асоціації фермерів та приватних землевласників.

- У відновлення доріг Чернігівщини, яке триває в рамках реалізації проєкту Президента України «Велике будівництво», вкладаються рекордні суми. Навесні через перезволоження ґрунту дорожнє покриття найбільше піддається деформації. В цей період найбільшу шкоду автомобільним дорогам наносить великоваговий транспорт. Проте саме такою технікою здійснюється перевезення добрив, насіння, пального та інших ресурсів, необхідних для проведення посівної кампанії. Наше завдання дійти консенсусу у вирішенні питання збереження дорожнього покриття, не перешкоджаючи проведенню посівної кампанії, - наголосив Олександр Савченко.

Учасники зустрічі обговорили терміни початку весняно-польових робіт, необхідні та достатні умови для ефективної роботи аграрних господарств, щоб вони отримали прибуток. А також склали графік найбільшого навантаження на дороги під час поставок насінневого матеріалу та добрив.

В результаті дійшли згоди, що впродовж весняних місяців рух великовагового транспорту дорогами загального користування необхідно тимчасово обмежити. Проте для транспортних засобів, які перевозять насіннєвий матеріал та мінеральні добрива, існуватимуть певні переваги. При цьому вони мають неухильно дотримуватися вимог щодо тоннажу та габаритів.

Терміни дії обмежень на маршрутах визначатимуться відповідними службами з урахуванням погодних умов і стану дорожнього покриття. Також, на відведених ділянках буде  встановлено схеми, дорожні знаки, які інформуватимуть про обмеження руху. Контроль за дотриманням встановлених обмежень руху здійснюватиме Управління патрульної поліції в області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації