back

В Україні стартував соціальний проєкт «Почуй мене»

18-03-2021 | 12:50

Проект Міністерства соціальної політики «Почуй мене», який стартував у березні, допоможе удосконалити процес комунікації людей з порушеннями слуху та представників органів державної влади. Зокрема, він забезпечить можливість для людей з порушеннями слуху користуватись послугами сурдоперекладача в режимі онлайн під час звернень.

За інформацією Міністерства соціальної політики, майже два мільйони українців мають порушення слуху та внаслідок багатьох факторів, зокрема, техногенних, їх кількість зростає. І, якщо раніше порушення слуху найчастіше були вродженими, то нині збільшується частка порушень, набутих у дорослому віці. Приблизно 400 тисяч громадян сьогодні спілкуються жестовою мовою.

Завдяки проєкту «Почуй мене» у таких громадян з’явилася можливість під час звернень до Мінсоцполітики за допомогою спеціального застосунку на сайті Міністерства користуватись послугами сурдоперекладача в режимі онлайн і отримувати відповіді на свої запити у вигляді відеолиста. Звернення оброблятимуться операторами «гарячої лінії» для людей з інвалідністю урядового контактного центру, яка працює за номером 15-39.