back

У 2021 році для підтримки агропромислового комплексу України заплановані нові програми

18-03-2021 | 12:22

На цьому наголосив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава».

- Агропромисловий комплекс також отримує постійну підтримку - 4 млрд грн було профінансовано у 2020 році. На 2021 рік заплановані нові програми, які будуть активно впроваджуватися. Це програма страхування та програма зрошування. Один інструмент, який перебуває в процесі запровадження — це портфельні гарантії. Він вже працює, але ми хочемо, щоб він набув масового характеру, - сказав Ігор Петрашко.

За його словами портфельні гарантії спрямовані на допомогу тим підприємцям, які потребують кошти без можливості надання суттєвих елементів застави, але ризики на себе беруть банки. Тобто банки будуть ділитися ризиками на комерційній основі.

- Другий великий блок — це скасування бар'єрів для розвитку ринку. Програми по протидії COVID-19 дали можливість нам багато чого досягти. Це спрощення умов проведення перевірок бізнесу, орієнтований підхід в діяльності інспекційних органів та встановлення мораторію на перевірку в період дії карантинних обмежень, - підкреслив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.