
16-03-2021 | 15:52
До участі в обговоренні запрошуються представники громадських, благодійних, міжнародних організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування, а також експерти та фахівці аналітичних центрів.
Нагадуємо, що до 24 березня триватиме публічне обговорення проєкту та його доопрацювання. Ознайомитися з проєктом Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні можна на сайті Мінрегіону.
- Національна стратегія безбар’єрного простору в Україні – це платформа майбутнього без бар’єрів та обмежень, основа становлення суспільства рівних можливостей, де кожен відчуває себе потрібним та важливим незалежно від віку, статі або фізичних особливостей, - повідомляють на сайті Міністерства.
Стратегічний документ має бути максимально практичним і став дороговказом для втілення місцевих програм з безбар’єрності. Тому залученість людей, які вже мають досвід та експертизу у реалізації відповідних проєктів надзвичайно важлива.
Графік онлайн-обговорень безбар’єрності відповідно до шести напрямків:
19 березня
22 березня
24 березня
Для участі в онлайн-обговоренні реєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/oMot8EGhFeqCbEvn9.
Нацстратегія – це стратегічний документ, що обумовлює бачення та напрямки ініціативи для усунення бар’єрів та перепон у різних сферах життя, та забезпечення рівних прав та можливостей для всіх українців. Проєкт розробляється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання відповідного указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні», міжвідомчою робочою групою при КМУ під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова.
Публічні онлайн-обговорення проєкту Нацстратегії відбуваються у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). Проведення цих заходів стало можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Також свої пропозиції та зауваження можна надсилати до Мінрегіону:
Усі отримані пропозиції та зауваження громадського обговорення Стратегії, будуть опрацьовані Мінрегіоном за підтримки експертного консорціуму.
Фіналізована версія Стратегії буде підготовлена з урахуванням наданих пропозицій. Остаточний варіант документу затвердить Кабінет Міністрів України.