back

Оперативність, злагодженість, ефективність. Саме за таким принципом працюють мобільні бригади, які вакцинують громадян від коронавірусної інфекції

11-03-2021 | 12:33

Тривають навчання співробітників мобільних бригад, які здійснюють щеплення від COVID-19. Зокрема, під час другого дня навчань, що проходять на базі КНП «Чернігівська обласна лікарня», медики КНП «Чернігівська міська лікарня №1» та КНП «Корюківський центр ПМСД» дізналися про аспекти поводження з вакциною та нюансами її введення. Також вони прослухали лекційний матеріал, який стосується розвитку пандемії коронавірусної інфекції та її вплив на загальне здоров’я громадян.

Один із лекторів-тренерів, завідувач загальносоматичного відділення з ліжками інтенсивної терапії КНП «Чернігівська обласна лікарня» Ігор Кузін, зокрема, зазначив: «Я розповів співробітникам бригад про можливість появи анафілактичного шоку та інші ускладнення, які можуть з’явитися після вакцинації, адже члени бригад повинні знати, що може очікувати людей після введення вакцини. Хоча поствакцинальні реакції проявляються доволі рідко, але медики повинні про них знати з метою надання невідкладної допомоги. Я сам вдався до вакцинації, попри те, що перехворів на коронавірусну інфекцію. Тобто, мені є що розповісти про цю недугу та її подолання».

Члени мобільних бригад отримали сертифікати, що дозоляють їм здійснювати щеплення. Так начальник КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я Володимир Тарасовський наголосив: «Нині завершилися дводенні навчання двох мобільних бригад – з Корюківського центру ПМСД та працівників мобільної бригади КНП «Чернігівська міська лікарня №1». Їх навчали сертифіковані тренери, які пройшли навчання у Києві, тому і мають доступ до не тільки навчання, а і роботи із пацієнтами, хворими на COVID-19. Отже, вакцинація відбувається вакциною AstraZeneca (Covishield), відповідно до «дорожньої карти», що визначена МОЗ. Процес вакцинації контролює як Управління охорони здоров’я ОДА, так і обласний Центр громадського здоров’я. Навчання триватиме і надалі – будуть задіяні працівники Новгород-Сіверського та Прилуцького центрів ПМСД».

Учасникам навчань вручено відповідні сертифікати.

Пресслужба Управління охорони здоров'я
 Чернігівської облдержадміністрації