back

Вакцина - єдиний надійний захист від COVID-19

09-03-2021 | 14:50

Вже понад два тижні на Чернігівщині триває процес вакцинації проти коронавірусної хвороби. Нагадаємо: протягом першого етапу щеплення в Україні під вакцинацію підлягають, зокрема, медики, які працюють із хворими на COVID-19, співробітники екстреної медичної допомоги, працівники лабораторних центрів, що мають справу із матеріалами, спрямованих від ковідних пацієнтів.

6 березня вакцинацію проводили на базі КНП «Чернігівський районний центр ПМСД». За словами заступниці генерального директора закладу Оксани Логвинчук, цього дня вакцинували співробітників КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» та публічних осіб, що виявили бажання вдатися до щеплення.

«В лікарні розташоване ковідне відділення і вона, відповідно, має пакет від НСЗУ на лікування таких пацієнтів. Загалом передбачається, що сьогодні вакцинують близько тридцяти людей, двадцять з яких – медики цієї лікарні. В нашому закладі з цією метою облаштоване спеціальне приміщення – тимчасовий кабінет щеплення - маніпуляційний кабінет, в якому дотримуються всіх вимог інфекційного контролю та є необхідні медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги. Виконувати вакцинацію будуть медики, які пройшли навчання з приводу поводження з вакциною AstraZeneca (CoviShield). Перед тим, як людину буде вакциновано, її оглядає лікар-терапевт, він знайомиться з анамнезом, з’ясовує варіанти можливих протипоказань, особливо стосовно появи якихось алергічних реакцій, вимірює температуру тіла, відзначає наявні можливі ознаки ГРВІ та приймає рішення щодо вакцинації. Крім того, людину знайомлять з можливими тимчасовими реакціями на введення препарату, пояснюють, як діяти у разі їхньої появи. Відтак, хто вакцинується, дає письмову згоду на проведення цієї процедури. Щеплення здійснюється виключно згідно з правилами, що затверджені МОЗ, особливо у плані наступного спостереження у сімейного лікаря. До цього людина підписує інформовану згоду на проведення вакцинації, пред’являючи паспорт, дані з якого вносяться в електронну систему МОЗ», – зазначає Оксана Логвинчук.

Як розповіла одна з медиків КНП «Чернігівський районний центр ПМСД», що проходила вакцинацію, вона вдається до неї виключно добровільно, адже вважає, що тільки вакцина може вберегти її від ймовірного захворювання.

Серед публічних людей, які того дня щепилися від COVID-19, був і речник Чернігівської обласної прокуратури Валерій Литовченко. Він наголошує: «Я не хворів на коронавірусну інфекцію і, звісно, не збираюся. Вважаю, що тільки вакцинація убезпечить мене від неї. Таке рішення прийняв самостійно, адже бачу, яка загрозлива ситуація із захворюваністю в нашій області. Я знайомий із можливими тимчасовими реакціями на введення вакцини. Впевнений, що будь-які із них можна пережити, адже йдеться про моє життя і здоров’я. Крім того, я сам перебуваю у зоні ризику з приводу свого хронічного захворювання, тому така вакцина саме для мене».

Відома чернігівська журналістка, співробітниця Чернігівської міської ради Наталія Чусь каже: «Я уважно вивчила інформацію про вакцину з відкритих джерел і прийняла особисте рішення щодо щеплення. До речі, раніше я щепилася від сезонного грипу, додаткове щеплення проходила «Превинаром-13», який мені рекомендували лікарі. Ніяких реакцій небажаних не було. Я дізналася від тих людей, які щепилися раніше, що реакції не можуть бути загрозливими для життя. А невелике підвищення температури після щеплення свідчить лише про те, що мій імунітет стає потужнішим. В мене все буде гаразд, я у цьому впевнена».

Отже, вакцинація в області триває. Станом на 9 березня 2021 року на Чернігівщині вакциновано 416 її жителів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації