back

МОЗ дозволило робити щеплення громадським діячам

02-03-2021 | 11:06

Щоб популяризувати імунізацію проти коронавірусної хвороби, в Україні дозволено робити щеплення громадським діячам, діячам культури та спорту, лідерам релігійних спільнот, іншим персонам, які мають авторитет у суспільстві. Наказ про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, який врегульовує даний процес, Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав вчора, 1 березня.

Вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну у багатодозних флаконах, кожен з яких містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона, вакцина має бути використана протягом 6 годин (стільки ж триває одна сесія мобільної виїзної бригади). Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. В таких випадках, невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

З метою зниження ризиків недовикористання вакцини з вже відкритих флаконів, згідно з наказом, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот, тощо рекомендовано вакцинувати у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти COVID-19:

- зафіксована відмова від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення,
- виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію,
- кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади недостатня для повного використання (10 доз з одного флакону) всіх відкритих флаконів з вакциною.

Нагадаємо, що на першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.

Нагадаємо, що на Чернігівщині вакцинальна кампанія розпочалася 24 лютого. Область отримала 6800 доз вакцини від COVID-19.

Всього ж відповідно до Дорожньої карти з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні, імунізація відбуватиметься в п’ять етапів.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Дізнатися більше про вакцинацію від COVID-19 в Україні можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua .

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України.