back

Кампанія імунопрофілактики на Чернігівщині продовжується

26-02-2021 | 15:21

24 лютого Чернігівщина отримала перші 6800 доз вакцини від вірусу COVID-19 і в регіоні розпочали вакцинацію від коронавірусної хвороби.

Відповідно до розробленої  дорожньої карти провакциновано 60 медичних працівників відділень, що надають допомогу хворим на «ковід».

 – Вакцина AstraZeneca - це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Вироблена вона  в Індії вакцина має локальну назву Covishield. Згідно з тимчасовими рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів з імунізації ВООЗ  – ефективність її понад  63%, – розповів директор обласного центру громадського здоров’я Володимир Тарасовський. – Щеплення потрібно робити двічі з інтервалом у 4 тижні. Зберігатися вакцина може до шести місяців при температурі від +2 до +8 С, вона знаходиться на складі Центру громадського здоров’я.

За словами Володимира Тарасовського, вчора отримали повідомлення про ті чи інші наслідки після імунізації в однієї з вакцинованих. Спостерігалося незначне підняття субфебрильної температури та почервоніння. 

 – Наразі стан її задовільний, температура у нормі. Такі реакції допустимі у відповідь на всі вакцини з календаря  профілактичних щеплень, – повідомив директор обласного ЦГЗ та зазначив, що тримають на контролі стан тих, хто отримав першу дозу вакцини.

Кампанія імунопрофілактики на Чернігівщині продовжується, мобільні бригади працюють.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації