back

Затверджена програма охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області

26-02-2021 | 15:23

Сьогодні, 26 лютого, на сесії обласної ради затверджено Програму охорони навколишнього природного середовища на 2021-2027 роки та перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) на 2021 рік.

Дана Програма є підставою для фінансування природоохоронних заходів на території області за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів й інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Заходи Програми в цілому спрямовані на зниження рівня забруднення недопущення забруднення довкілля, в тому числі поверхневих водних об’єктів, підземних водоносних горизонтів та ґрунтів; поліпшення еколого-санітарного, технічного та гідрологічного стану річок і водойм, їх ефективного використання; зниження рівня негативного впливу ерозійних процесів; удосконалення системи управління відходами; здійснення контролю за станом атмосферного повітря та поверхневих водойм області; охорону і збереження об’єктів природно-заповідного фонду, біологічного та ландшафтного різноманіття; підвищення рівня екологічної освіти, культури та свідомості населення, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи.

Зокрема, у 2021 році у рамках Програми планується реалізувати 11 природоохоронних заходів, серед яких – тампонаж безхазяйних недіючих артезіанських свердловин; паспортизація водних об’єктів області; розроблення проєкту землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Мурав’ївський» Новгород-Сіверського району; проведення щорічного обласного екологічного конкурсу «Одна планета – одне майбутнє» та екофестивалю.

Цьогоріч продовжать роботи з реконструкції очисних споруд у Куликівці, Коропі та Ічні, каналізаційних мереж у Сновську – це об’єкти, які були розпочаті у минулі роки і потребують завершення.

Також у 2021 році виділені кошти на будівництво інженерних споруд та благоустрій р. Удай в межах м. Прилуки. Через недонадходження коштів до обласного фонду ОНПС цей проєкт не був профінансований торік.

Крім того, передбачено фінансування робіт з будівництва централізованої каналізації по вулицях Фікселя та Київська у Чернігові.

До слова, проєкт Програми пройшов процедуру стратегічної екологічної оцінки та громадського обговорення.

Координацію виконання її заходів здійснюватиме Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації. Організація процесу виконання Програми в межах адміністративно-територіальних одиниць покладається на районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад Чернігова, Ніжина Новгорода-Сіверського, Прилук, сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад.

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації