back

Одним із 20 об'єктів культури включених до програми "Велике будівництво" є палацовий комплекс у Качанівці

26-02-2021 | 12:16

Днями на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Інфраструктура» Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що цього року у програму Президента «Велике будівництво» увійшло 500 проєктів соціальної інфраструктури, із них – 20 об’єктів культурного спрямування.

Культура – це абсолютно новий напрям у розвитку програми «Велике будівництво» і не менш важливий, ніж усі інші, – підкреслив  Олексій Чернишов у виступі.

До переліку об'єктів, які будуть відреставровані в рамках Національної програми включено Національний історико-культурний заповідник «Качанівка».

 Це єдина садиба в Україні, що збереглась у своєму стильовому ансамблі, де головна будівля побудована у стилі неокласицизму і збережений автентичний інтер'єр. Націона́льний істо́рико-культу́рний запові́дник популярний серед туристів з усієї України та іноземців, адже Качанівка – це унікальний об'єкт із 17 пам'ятками національного значення і є одним із туристичних магнітів Чернігівської області.

Наразі палац в аварійному стані та потребує чималих капіталовкладень. Лише на розробку проєктно-кошторисної документації на його ремонт потрібно майже 5,6 млн грн. Також протиаварійних робіт потребує й альтанка Глінки. Раніше на їх проведення розробляли  кошторис  і вартість проєкту становила 4,5 млн, але зараз ця цифра потребує коригування, – повідомила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко. Також вона акцентувала на  необхідності надання додаткових послуг, таких як харчування, сувенірні крамниці, тощо. Передусім зазначила потребу встановлення платіжних терміналів і можливості безкоштовного доступу до Wi-Fi покриття.

За словами Міністра, реалізація таких проєктів сприятиме підвищенню культурного рівня наших громадян, а збереження та розвиток культурних об’єктів об’єднуватиме народ та покаже світові нашу систему культурних цінностей.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації