back

Погашення зарплатних боргів – під контролем ОДА

25-02-2021 | 14:33

Про перспективи погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат днями говорили на черговому засіданні тимчасової Комісії під головуванням заступниці голови облдержадміністрації Олени Думи.

Участь у засіданні взяли директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, заступник начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України Валерій Йовенко, заступник начальника Головного управління статистики у Чернігівській області Тетяна Дусь.

– Наразі проаналізовано перспективи кожного із підприємств-боржників, і, відповідно, щомісячно буде здійснюватися контроль за їх дотриманням. Згідно з графіками до кінця року боржниками залишаються 10 суб’єктів господарювання із загальною сумою боргу 14,3 млн гривень, що були у колі боржників на початку року, тобто самі підприємства на даний час не мають реальних шансів погасити борги, – повідомила Олена Дума та нагадала, що станом на 1 січня у колі боржників налічувалося 28 суб’єктів господарювання із сумою боргу 19,0 млн грн, тобто 18 з них планують борги гасити.

Олег Русін повідомив, що заборгованість із заробітної плати в області на 1 лютого становила 19,5 млн грн. Серед 25 підприємств – 4 суб’єкти господарювання, що не здійснюють виробничу діяльність, але мають 6,8 млн грн (35,0 %) заборгованої заробітної плати. Решта боргів акумулюється на економічно активних підприємствах і становить 12,7 мільйона гривень. Серед економічно активних підприємств найбільше заборгували ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів»,  ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів», ДП «Чернігівторф», ПрАТ «Ніжинський завод сільськогосподарського машинобудування», ПАТ «Чернігівський цегельний завод № 3».

– Прикро, але значний відсоток боргу, майже 40 %, припадає на державні підприємства. Ряд господарників – це ті, що фінансуються із місцевого бюджету. Маємо зрозуміти, що відбувається на тих підприємствах, що підлягають приватизації, які зміни відбулися в статистичних спостереженнях та як вплинула ротація підприємств, – зазначила заступниця голови облдержадміністрації.

Заступник начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України Валерій Йовенко розповів, що державні підприємства заборгували 7,7 млн грн. Також він озвучив перспективний план прискорення ліквідації зарплатних боргів на державних підприємствах, які підлягають приватизації та здійснюють виробничу діяльність на території області.

За результатами засідання вирішили, що органи місцевої влади мають контролювати графіки погашення зарплатних боргів, вживати заходів щодо недопущення виникнення боржників серед суб’єктів господарювання комунальної форми власності, що функціонують на території громад, вживати заходів з метою недопущення виникнення нових боржників, а також, мотивувати роботодавців постійно підвищувати зарплати працівникам.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.