back

Чернігівська область однією з перших розпочала вакцинацію від COVІD-19, - Анна Коваленко

24-02-2021 | 16:17

Сьогодні, 24 лютого, Чернігівська область однією з перших отримала 6800 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield), закупленої за кошти державного бюджету. Разом із вакциною також доставили шприци і бокси для безпечної утилізації.

Разом з Чернігівщиною, вакцину також отримали Київ і Київська область, Черкаська, Житомирська та Вінницька області. На першому етапі проводити щеплення буде мобільна бригада Чернігівського району. Щодня вона вакцинуватиме близько 100 людей. Вакцинація від коронавірусу розпочалася з медиків, які надають допомогу хворим на COVІD-19.

– Ми маємо дбати про працівників медичних установ, особливо про тих, які безпосередньо контактують із COVІD-позитивними пацієнтами. Саме вони йдуть в першій хвилі вакцинації. Всього добровільна і безкоштовна процедура передбачає п’ять етапів. Наступним кроком стане щеплення соціальних працівників, літніх людей, рятувальників та правоохоронців, – повідомила голова Чернігівської обласної державної адміністрації Анна Коваленко.


 
Довідково. Закуплена Україною вакцина Oxford/AstraZeneca виробляється на потужностях Serum Institute (Індія) і має торговельну назву Covishield. Цю вакцину для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. Вона повністю безпечна, її імуногенність (виникнення антитіл після щеплення) — понад 97 відсотків, ефективність (порівняння захворюваності щеплених людей з нещепленими) — 70%. Дана вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози з інтервалом у 28 днів. Вакцина може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.