back

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко разом з громадою вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

20-02-2021 | 14:03

Щороку 20 лютого відповідно до Указу Президента України відзначається День Героїв Небесної Сотні. Таке рішення було прийнято з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які змінили хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

В Чернігові біля меморіальної стели Героям Небесної Сотні на віче-реквієм зібралися представники влади та громадськості. Заупокійну літію провів архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій. Учасники заходу поклали квіти до стели та запалили лампадки.

17 лютого 2021 року Верховна Рада України прийняла історичне рішення: визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

- Так це саме він і був. Момент, коли ми знали, що МИ — це Україна, одне ціле. І цей момент — наріжний камінь нової України, фундамент нашої національної свідомості. Вшановувати пам'ять Небесної Сотні ми повинні не стогонами, а стараннями, щосили займаючись збереженням і розвитком того величезного, що народилося тоді, нашого чудового МИ, — сказала на мітингу вшанування пам'яті Героїв голова облдержадміністрації Анна Коваленко.

Обов’язок кожного українця сьогодні — не лише відстояти і зберегти незалежність та волю, а й продовжити розвиток держави як демократичного та повноправного учасника європейської спільноти.

Під час віче-реквієму чернігівська поетеса Надія Галковська зачитала свій вірш "Три дні: 18, 19, 20", присвячений Героям Небесної Сотні.

Три дні: 18, 19, 20

Три дні палає календар
Беруться полум'ям три дати
Щоб спалахнути й нагадати,
Який тоді кувався Дар!
Вісімнадцять,
Дев'ятнадцять,
Двадцять!
Карбують дні свою ходу,
Аби ми знов могли відчути
Отой вогняний місяць лютий,
Коли гарячий вітер дув!
Вісімнадцять,
Дев'ятнадцять,
Двадцять!
Три дні - потрійний смолоскип
В осерді зимної Європи
На захист Гідності й Свободи
Палав, як вікопомний кліп!
Вісімнадцять,
Дев'ятнадцять,
Двадцять!
І в небесах прозорі крила
для нас майнули наостанок,
І тихо виглянув світанок -
Три смолоскипи догоріли...
Вісімнадцять,
Дев'ятнадцять,
Двадцять!
Небесна Сотня пам'ятаємо!
І не забудемо повік...
Слава Героям Майдану!
Слава Україні!

19.02.2021 Надія Галковська